Z jakich materiałów robi się pościele?

Nowoczesne pościele są dzisiaj wykonywane z coraz większej ilości materiałów dedykowanych poprawie komfortu snu. Kwestia wizualna, czyli różnego rodzaju zdobienia, wzory i kolory, jest również istotna, ale żeby zapewnić sobie i swoim bliskim optymalną wygodę podczas snu, warto przede wszystkim zwracać uwagę na materiał.

Podstawowe typy tkanin pościelowych

Podczas wyboru materiału, z jakiego wykonana jest pościel do domowych kołder, powinno się wziąć pod uwagę ich miękkość, gładkość oraz indywidualne preferencje domowników. Najbardziej popularnymi tkaniny są tutaj: bawełna, z której produkuje się większość pościeli, połączenia bawełny z materiałami poliestrowymi, satyna, jedwab oraz flanela. Z połączenia tych podstawowych materiałów powstają również setki różnorodnych kombinacji, które zapewniają komfortowy wypoczynek na różne pory roku. Bawełna i flanela dobrze sprawdzają się zimą i jesienią, kiedy noce są chłodne, a ciało potrzebuje przyjemnego otulenia.

Z kolei satyna, przykładowo w wersjach dostępnych w sklepie https://www.moker.eu/satyna-polska-c-10_14.html, a także jedwab to idealne materiały pościelowe na upalne lato. Zarówno satyna, jak i jedwab wyróżniają się wyjątkową lekkością i wysokim poziomem gładkości oraz specyficznymi właściwościami, które pozwalają skórze lepiej oddychać i nie doprowadzają do jej przepocenia się w czasie gorących, letnich nocy. W domowej szafce pościelowej dobrze jest mieć zarówno pościel satynową, jak i cieplejsze pościele bawełniane czy flanelowe, dzięki czemu będzie się w posiadaniu wersji na każdą porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 3 =