Jakie są różnice pomiędzy tradycyjnymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?

Coraz częściej można usłyszeć o treningu EMS. Polecają go zarówno trenerzy personalni, jak i dietetycy oraz gwiazdy sportu. Także kosmetolodzy zwracają uwagę na jego zbawienny wpływ na ciało. Co kryje się za tym terminem i co odróżnia go od zwykłych ćwiczeń?

Czym jest EMS?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) opiera się na elektrycznej stymulacji mięśni podczas wysiłku fizycznego. Ma swoje korzenie w metodach fizjoterapeutycznych, dlatego jest często wykorzystywany podczas rehabilitacji. Taki trening nie tylko przyśpiesza regenerację mięśni, ale także zwiększa efektywność treningów. Dzięki temu można osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Dodatkowo ta metoda treningowa ujędrnia skórę, co pomaga w walce z cellulitem.

Trening EMS a zwykłe ćwiczenia

Między tradycyjnymi ćwiczeniami a omawianą metodą treningową można wskazać kilka znaczących różnic. Po pierwsze, wydatek energetyczny przy zwykłych ćwiczeniach jest nawet do trzech razy mniejszy niż przy wykorzystaniu elektrycznej stymulacji mięśni. Wynika z tego druga różnica – na trening tradycyjny trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, aby osiągnąć pożądane efekty. Ma na to wpływ także fakt, że ćwiczenia tradycyjne przyśpieszają metabolizm głównie po interwałach, a w przypadku treningu EMS przemiana materii znacząco poprawia się po każdej sesji treningowej.

Podczas treningu tradycyjnego istnieje duże ryzyko kontuzji. Co więcej, aby wzmocnić mięśnie głębokie, trzeba wykonywać profesjonalne ćwiczenia celowane. W przypadku treningu EMS sytuacja wygląda inaczej. Mięśnie głębokie są wzmacniane na każdym treningu, a ryzyko kontuzji jest znikome.

Elektryczna stymulacja mięśni to coś, czego powinien spróbować każdy miłośnik sportu. Trening w Katowicach pod okiem profesjonalistów to idealny wybór zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Odbywa się z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu. Regularne treningi połączone z odpowiednią dietą i zdrowym stylem życia to gwarancja poprawy sylwetki oraz samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =