Jakie są różnice pomiędzy tradycyjnymi ćwiczeniami, a treningiem EMS?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej można usłyszeć o treningu EMS. Polecają go zarówno trenerzy personalni, jak i dietetycy oraz gwiazdy sportu. Także kosmetolodzy zwracają uwagę na jego zbawienny wpływ na ciało. Co kryje się za tym terminem i co odróżnia go od zwykłych ćwiczeń?

Czym jest EMS?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) opiera się na elektrycznej stymulacji mięśni podczas wysiłku fizycznego. Ma swoje korzenie w metodach fizjoterapeutycznych, dlatego jest często wykorzystywany podczas rehabilitacji. Taki trening nie tylko przyśpiesza regenerację mięśni, ale także zwiększa efektywność treningów. Dzięki temu można osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Dodatkowo ta metoda treningowa ujędrnia skórę, co pomaga w walce z cellulitem.

Trening EMS a zwykłe ćwiczenia

Między tradycyjnymi ćwiczeniami a omawianą metodą treningową można wskazać kilka znaczących różnic. Po pierwsze, wydatek energetyczny przy zwykłych ćwiczeniach jest nawet do trzech razy mniejszy niż przy wykorzystaniu elektrycznej stymulacji mięśni. Wynika z tego druga różnica – na trening tradycyjny trzeba poświęcić znacznie więcej czasu, aby osiągnąć pożądane efekty. Ma na to wpływ także fakt, że ćwiczenia tradycyjne przyśpieszają metabolizm głównie po interwałach, a w przypadku treningu EMS przemiana materii znacząco poprawia się po każdej sesji treningowej.

Podczas treningu tradycyjnego istnieje duże ryzyko kontuzji. Co więcej, aby wzmocnić mięśnie głębokie, trzeba wykonywać profesjonalne ćwiczenia celowane. W przypadku treningu EMS sytuacja wygląda inaczej. Mięśnie głębokie są wzmacniane na każdym treningu, a ryzyko kontuzji jest znikome.

Elektryczna stymulacja mięśni to coś, czego powinien spróbować każdy miłośnik sportu. Trening w Katowicach pod okiem profesjonalistów to idealny wybór zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Odbywa się z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu. Regularne treningi połączone z odpowiednią dietą i zdrowym stylem życia to gwarancja poprawy sylwetki oraz samopoczucia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć nowoczesny, industrialny salon?
Jak stworzyć nowoczesny, industrialny salon?
Projektując wnętrze i kupując do niego meble, staramy się zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół. Staramy się, by pomieszczenie wydawało […]
Specjalistyczne badania, które można wykonać laboratorium
Specjalistyczne badania, które można wykonać laboratorium
Laboratoria medyczne to jednostki, w których wykonuje się na co dzień różnego rodzaju badania. Uzyskane wyniki są zazwyczaj bardzo precyzyjne […]
Jak poradzić sobie z cholesterolem?
Jak poradzić sobie z cholesterolem?
Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: LDL i HDL.  LDL, czyli lipoproteina o niskiej gęstości, transportuje cholesterol do komórek w całym organizmie. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy