Tampony ekologiczne – właściwości i zalety stosowania

W trakcie miesiączki każda kobieta dba o swój komfort i bezpieczeństwo, stosując wybrane środki higieniczne. Okazuje się jednak, że powszechnie dostępne artykuły niewiele mają wspólnego z bezpieczeństwem, ponieważ w ich składzie znajduje się wiele szkodliwych i toksycznych substancji. Alternatywą okazują się tampony ekologiczne– korzystne dla zdrowia, jak i środowiska. Jakie są ich właściwości i zalety?

Zadbaj o siebie i planetę

Ekologiczne tampony zawierają mniej plastiku niż klasyczne środki higieniczne, ponadto nie zawierają niebezpiecznych dioksyn, które wytwarzane są jako skutek uboczny w trakcie stosowania wybielacza chlorowego. Nawet niewielkie jego ilości stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia, ponieważ mają działanie rakotwórcze i zaburzają pracę układu hormonalnego. A jak wiadomo tampon ma bezpośrednią styczność z kobiecym ciałem, w dodatku trwającą nawet przez kilka godzin. Dioksyny to nie jedyne substancje, które zawierają standardowe tampony, jest ich znacznie więcej, a wywołują między innymi: zaczerwienienie, podrażnienie czy wysypki. Z tego powodu stosowanie wersji ekologicznej wydaje się korzystnym rozwiązaniem.

W sklepach dostępne są zarówno tampony jednorazowe, jak i wielorazowego użytku. Pierwsze wytwarzane są z czystej bawełny, bez chemicznych dodatków, uwzględniając troskę o środowisko naturalne. To samo dotyczy opakowania produktu. Pozostałą ofertę ekologicznych środków higienicznych można znaleźć pod poniższym linkiem: https://gentleday.pl/produkty/wkladki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =