Przewodnik po perfumach – ich moc i rodzaje

Perfumy należą do ulubionych produktów kosmetycznych, które znaleźć można praktycznie w każdej łazience. W powszechnym użyciu termin perfumy odnosi się do szerokiej kategorii wyrobów, których zadaniem jest nadawanie ciału człowieka przyjemnego zapachu. Jednak znawcy tematu podkreślają, że do tej grupy należą produkty o różnej mocy. I to właśnie na podstawie zawartości oraz trwałości perfum dzieli się je na kilka rodzajów.

 

Woda toaletowa i perfumowana

 

To najczęstsze rodzaje perfum, stosowanych przez polskich konsumentów. Woda toaletowa zawiera od 5% do 10% substancji zapachowych. Według statystyk takie kosmetyki najczęściej wybierają panowie. Z kolei kobiety preferują raczej wody perfumowane o nieco większym stężeniu wspomnianych olejków (maksymalnie 15%), dzięki któremu zapach dłużej utrzymuje się na skórze. W polskich sklepach na ogół spotyka się te dwie odmiany kosmetyków zapachowych.

 

Inne produkty zapachowe

 

Poza wyżej wymienionymi producenci oferują także inne wyroby zapachowe, do których należą:

  • mgiełki – zawartość substancji zapachowych od 0,3% do 0,5%,
  • wody kolońskie – od 3% do 5%,
  • perfumy – od 20% do 40 %,
  • ekstrakty perfum o stężeniu nawet 60% substancji zapachowych.

Dwa pierwsze rodzaje perfum zawierają śladowe ilości substancji odpowiadających za trwałość zapachu. Stosowane są zatem raczej do odświeżenia niż stworzenia przedłużonego efektu. Z kolei ekstrakty perfum to produkty rzadko spotykane w Polsce, ale popularne chociażby we Francji. Wyróżnia je unikatowa trwałość oraz moc zapachu. Mogą jednak kosztować nawet dziesięć razy więcej niż woda toaletowa czy perfumowana, co czyni je niedostępnymi dla przeciętnego konsumenta.

Rozlewane do próbek, oryginalne perfumy w sklepie Neness.pl znajdziesz w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + dziewiętnaście =