Jakie wady wzroku można wyleczyć laserem?

Laser w okulistyce pojawił się już kilka lat temu, jednak dopiero teraz zyskuje szerokie grono zwolenników. Korekta laserowa wzroku stosowana jest do modyfikacji kształtu rogówki. Poprzez ten zabieg niweluje się wady związane z załamaniem światła, czyli tzw. refrakcją. Dzięki temu możemy wyleczyć astygmatyzm, krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Na rynku obecnie dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju zabiegów laserowych, dlatego, zanim okulista wybierze odpowiednią dla nas metodę, musi zostać przeprowadzony szereg specjalistycznych badań. Na podstawie wyników lekarz będzie w stanie ocenić czy nasza wada w ogóle kwalifikuje się do tego typu korekty.

Metody laserowe oraz wybór odpowiedniej kliniki

Do korekcji wzroku od dłuższego czasu wykorzystywany jest laser ekscymerowy, jednak w niektórych klinikach dostępna jest także nowsza technologia, czyli laser femtosekundowy. Oba są całkowicie bezpiecznym narzędziem w rękach wykwalifikowanego okulisty. Sam zabieg możemy podzielić na dwie kategorie: powierzchniowe oraz głębokie. To, którą zaproponuje lekarz, zależy od czynników takich jak rodzaj i stopień wady wzroku oraz tryb życia.

Chcąc oddać się w ręce specjalisty najlepiej poszukać kliniki, która ma bardzo dobre opinie i w prosty, przejrzysty sposób przedstawia zarys zabiegu, oferowanego zabiegu. Np. na https://www.eyemed.pl/terapia_stozka_rogowki/ znajdziemy opis, przyczyny oraz proponowane leczenie w przypadku stożka rogówki. Takie informacje pozwolą nam wstępnie ocenić, czy jest to trop, którym powinniśmy się kierować. Dzięki linkowi umieszczonemu na końcu strony szybko i bez problemu umówimy się na wizytę, dzięki czemu ograniczymy stres związany z dodzwonieniem się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =