Pompy głębinowe i ich rodzaje

Pompy głębinowe są urządzeniami wykorzystywanymi w przemyśle oraz gospodarstwach domowych do odprowadzania wody, niekiedy także brudu. W zależności od typu pomp głębinowych mogą one być wykorzystywane do różnych celów.

Rodzaje pomp głębinowych

Oryginalna pompa głębinowa to urządzenie napędzane energią elektryczną, tego typu pompa jest stosowana do odprowadzania czystej wody, która na ogół nie jest agresywna. Woda taka może zawierać zanieczyszczenia mechaniczne o średnicy do 35 mm.

Do czego służą pompy głębinowe? 

Pompy głębinowe to konstrukcje, które najczęściej montuje się w studniach. W tym przypadku sama studnia jest źródłem wody, która pompowana jest pod ciśnieniem do zbiornika na powierzchni ziemi. Pompy tego typu mogą pracować w wodzie o poziomie do 100 metrów poniżej powierzchni ziemi i są bardzo uniwersalne. Są one dostępne m.in. pod adresem https://kmp-pol.pl/pompy/pompy-glebinowe/.  Ich zastosowanie to nie tylko użytkowanie w gospodarstwach domowych, ale również hydroforowe i gospodarcze. Służą do wydobywania wody z różnego rodzaju studni. Pompy głębinowe mogą być umieszczone na dnie studni lub podziemnej komory hydraulicznej oraz nad powierzchnią ziemi, w takich przypadkach pompa jest osadzona na końcu specjalnego mieszka pomiarowego. Są one obsługiwane przez napęd elektryczny i służą do pompowania wody do studni, która później jest następnie transportowana do budynków mieszkalnych. Istnieje kilka typów pomp głębinowych, w tym pompy głębinowe – silnik indukcyjny i pompa zanurzeniowa – silnik indukcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + sześć =