Kilka sposobów na zwiększenie motywacji

Aby wprowadzić do swojego życia na stałe regularną aktywność fizyczną, niezbędna jest odpowiednia dawka motywacji. Jak zmotywować się do ćwiczeń? Poznaj kilka sprawdzonych sposób na znalezienie i podtrzymanie motywacji do treningów, dzięki czemu łatwiej osiągniesz wymarzoną sylwetkę!

W poszukiwaniu motywacji

Szukając motywacji do treningów warto zwrócić uwagę na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Impuls z zewnątrz to najczęściej porada lekarska, zachęty znajomych i rodziny lub zauważenie, że dawne ubrania już nie leżą na ciele tak dobrze, jak kiedyś. To dobry początek do zbudowania solidnego fundamentu, o który oprzesz swoją motywację. Pierwszą ważną rzeczą do zrobienia jest zaakceptowanie takiego stanu rzeczy: potrzebujesz treningów, by poprawić swoje zdrowie lub wygląd swojej sylwetki. Motywację zewnętrzną może również stanowić obiecanie sobie drobnej nagrody za wykonanie treningu: odcinka ulubionego serialu czy relaksującej wieczornej kąpieli.

Motywacja wewnętrzna

Motywację możesz znaleźć także w sobie. Jeśli wykonasz chociaż kilka treningów, z pewnością poczujesz, że Twoje ciało zachowuje się nieco inaczej. Po ćwiczeniach możesz czuć zmęczenie, jednak jednocześnie satysfakcję i większe odprężenie. Po prostu poczujesz się lepiej niż przed aktywnością fizyczną. Aby utrzymać motywację przez długi czas, potrzebujesz czuć satysfakcję z osiągania regularnie małych celów. Jeśli czujesz niechęć, zawsze spójrz za siebie i zastanów się, jak długa droga jest już za Tobą. Możesz wówczas poczuć znaczący wzrost motywacji i kontynuować swoją drogę do regularnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 1 =