Czym karmić gołębie hodowlane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowanie gołębi to wymagające zadanie, ale na pewno też bardzo ciekawe. Jednak jak każda opieka nad zwierzętami wymaga zastosowania odpowiednich nawyków żywieniowych tak, aby zwierzę było zdrowe. Czym należy karmić gołębie hodowlane? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym tekście.

Mądrze karmić swoje ptaki

Karmiąc gołębie w parku czy na placu, zazwyczaj dajemy im ziarna, które kupiliśmy w pobliskim sklepie. Nie zastanawiamy się, czy jest to dla nich zdrowe czy nie. Inaczej sprawa przedstawia się gdy chcemy karmić gołębie hodowlane. Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie, takie gołębie trzeba karmić inaczej o każdej porze roku.

Zimą karma dla tych zwierząt powinna być bogata w takie składniki jak białka i węglowodany. Najwięcej tych suplementów będą miały ziarna kukurydzy, grochu, pszenicy oraz jęczmień. W każdym sklepie zoologicznym dostępne są specjalne karmy dla gołębi, z których warto korzystać.

Inną propozycją karmienia jest podawanie ptakom warzyw, oczywiście bardzo drobno posiekanych. Trzeba pamiętać, by dobrze karmić swoje ptaki zimą, gdyż będzie to miało później wpływ na ich płodność oraz wygląd piór. Jeżeli macie taką możliwość to podgrzejcie wodę zanim ją podacie ptakom. Dzięki temu nie będą one musiały podgrzewać jej same.

W okresie pierzenia gołębie trzeba bardzo dobrze karmić. Muszą się one najadać. Warto jest podawać im mieszanki, które zawierają w sobie czerwoną i żółtą kukurydzę. Dzięki tym składnikom będą miały piękne i zadbane pióra. O dobrej mieszance na pierzenie przeczytacie więcej na https://mojgolab.pl/versele-laga-m-6.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naprawa posadzek betonowych – co warto wiedzieć?
Naprawa posadzek betonowych – co warto wiedzieć?
Beton jest bardzo trwałym i mocnym materiałem, ale z czasem może ulec uszkodzeniu. Jednym z najczęstszych rodzajów uszkodzeń jest naprawa […]
Jak można nauczyć się skakania ze spadochronu?
Jak można nauczyć się skakania ze spadochronu?
Skoki spadochronowe są jednym ze sportów ekstremalnych, dostarczających uczestnikowi naprawdę ogromnych dawek emocji. Spora ich popularność w ostatnich czasie powoduje, […]
W jakiej sytuacji warto dochodzić odszkodowań?
W jakiej sytuacji warto dochodzić odszkodowań?
Warto ubiegać się o odszkodowanie w sytuacji, gdy druga strona popełniła błąd i wyrządziła Ci szkodę. Jeśli Twój samochód został […]
Ostatnie wpisy
Polecamy