Jak ocieplić mieszkanie przed zimą

Zima, a szczególnie sroga zima potrafi dać w kość każdemu. Dlatego też szczególnie ważne,już przed samą zimą, jest zadbanie o ocieplenie naszego mieszkania i jego właściwe przygotowanie. Chodzi tu głównie o ocieplenie wewnętrzne, które zawiera w sobie naprawdę dużo możliwości. Odpowiednio i starannie je wykonując możemy jednak być pewni, że podczas zimy w naszym mieszkaniu będzie ciepło i przytulnie.

Przygotowanie mieszkania na zimę

Przede wszystkim warto zadbać o to, by mieszkanie było szczelne wszędzie tam, gdzie mogłyby pojawić się jakieś miejsca nieszczelne. Głównie chodzi tu o okna i parapety, które najczęściej przepuszczają powietrze z zewnątrz. Warto zaznajomić się z pojęciem ciepłych parapetów. Ciepłe parapety to elementy uszczelnianie i izolowane dodatkowo np. poprzez użycie listwy PCV do okien. Umieszcza się ją pod parapetem, odpowiednio dopasowując i przytwierdza za pomocą kleju akrylowego. Listwa podokienna może być wykonana również z twardego styropianu. Kleje uszczelniające i specjalne taśmy rozprężne, pomagają zaś uszczelnić wszelkie szczeliny i ubytki przy parapecie i oknie.

Zabezpieczyć przed mrozami możemy także ściany, stosując najnowocześniejsze technologie. Wykorzystać możemy chociażby specjalne płyty izolacyjne, montowane do ścian, które posiadają dobre parametry i właściwości termoizolacyjne, dzięki którym zima nie wedrze się do środka. Dodatkowo mogą one posłużyć jako uszczelnienie sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń. Wykonując takie docieplenia mieszkania przed zimą, z pewnością dobrze się na nią przygotujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 10 =