Jakie są właściwości i zastosowania styropianu?

Styropian wykorzystywany jest głównie w budownictwie, służy do termoizolacji budynków wszelakiej maści. Z powodzeniem stosowany jest zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i na domach jedno i wielorodzinnych. Jest to tani materiał, który ma znakomite właściwości izolacyjne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wykorzystuje się go nie tylko na ścianach domu.

Styropian ma wiele różnych zastosowań

Styropian najczęściej stosuje się do izolacji termicznej ścian zewnętrznych. Jest on przyklejony do powierzchni domu za pomocą kleju. Po wyschnięciu ekipa przystępuje do kolejnego etapu ocieplania, jakim jest zatapianie siatki zbrojącej. Po zaschnięciu tej warstwy następuje etap gruntowania i aplikowania tynku. Cały proces ocieplania budynku styropianem jest stosunkowo prosty i trwa kilka dni.

Kolejnym zastosowaniem styropianu jest izolacja betonowej posadzki. Styropian układa się wtedy na tzw. ślepej wylewce w kilku warstwach. Następnie układa się na nim hydroizolacją z folii budowlanej, by w końcu na takiej warstwie ocieplenia wyłożyć beton. Na tak przygotowanej powierzchni układa się ostateczną wylewkę. To właśnie na niej kładzie się drewniane podłogi lub płytki ceramiczne.

Mniej znanym zastosowaniem styropianu jest ocieplanie dachów skośnych. Pomimo tego, że nie jest to materiał idealny do takich prac, inwestorzy chętnie wykorzystują go ze względu na to, że w przeciwieństwie do wełny mineralnej nie powoduje pylenia. Szczeliny powstałe pomiędzy krokwiami a styropianem uzupełnić można za pomocą specjalnej pianki rozprężnej, która zlikwiduje wszelkie nieszczelności w izolacji. Wykorzystując styropian Poznań, mieszkańcy wielkopolski mogą zyskać materiał najwyższej jakości w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − jeden =