Wyginanie stali – Wszystko, co musisz wiedzieć

Stal jest bardzo wytrzymałym materiałem. Jest używana do budowy budynków, mostów i innych konstrukcji. Jeśli spróbujesz zgiąć stal, oprze się ona twoim wysiłkom i może się złamać. Stal można giąć na określone sposoby, jednak pod warunkiem, że nie jest ona zbyt gruba i nie ma ostrych krawędzi. W przeciwnym razie wszelkie prace związane z obróbką stali lepiej zlecić profesjonalnej firmie ze strony https://www.felmax.com.pl/.

Gięcie stali za pomocą szczypiec

Stal można wyginać ręcznie, jeśli jest wystarczająco cienka. Na przykład, jeśli masz kawałek blachy o grubości mniejszej niż 3 mm, możesz go zgiąć przy użyciu szczypiec lub rąk. Proces ten wymaga wywierania nacisku na metal, aż wygnie się on na tyle, by utworzyć kąt 90 stopni. Najlepszym narzędziem do tego zadania jest para szczypiec z gładkimi szczękami, które nie pozostawiają śladów na metalu, gdy go chwytają.

Walcowanie stali

Jeśli masz kawałek metalu grubszy niż 3 mm, walcowanie go pomiędzy dwoma gładkimi powierzchniami zazwyczaj będzie działać wystarczająco dobrze, aby utworzyć zgięcie pod kątem 90 stopni bez pozostawiania śladów na samym materiale lub marszczenia jego wykończenia po zgięciu. Aby zwinąć stal z dwoma powierzchniami, umieść dłonie po obu stronach paska metalu w pobliżu jednego końca i wywieraj nacisk, aż pasek wygnie się w kąt szerszy. Jeśli jest zbyt gruby, możesz umieścić inny, cieńszy kawałek metalu między dłońmi i zrolować go o siebie. Jest to powszechny sposób wygładzania lub kształtowania stali bez użycia ciepła lub elektronarzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 16 =