Przenośnik łańcuchowy. Do czego służy i czym się charakteryzuje?

Przenośniki są niezbędne w wielu branżach, w których transport większych ciężarów z miejsca na miejsce musi odbywać się szybko, bezpiecznie i efektywnie. Jednym z typów przenośników są przenośniki łańcuchowe. Przyjrzyj się bliżej ich charakterystyce, abyś mógł ocenić, czy sprawdzą się również w twojej branży.

Jak zbudowany jest przenośnik łańcuchowy?

Przenośnik łańcuchowy cechuje się bardzo prostą budową. Jest to przede wszystkim łańcuch połączony ze stacją napinającą i napędową, a także segmenty wewnętrzne. Posiada przenośnik, który jest wykonany z mocnej blachy ocynkowanej lub stali, który jest zabezpieczony przed korozją. Prostota jego budowy sprawia, że może posiadać długość nawet 85 mb.

Do jakich towarów dobrze nadaje się przenośnik łańcuchowy?

Przenośniki łańcuchowe wykorzystywane są do transportowania wielu różnych towarów. W pierwszej kolejności używa się ich jednak do transportu materiałów suchych i sypkich, takich jak zboża, nasiona (np. roślin oleistych lub strączkowych), surowce do produkcji pasz, biomasa, popioły, pyły i inne odpady.

W jakich branżach najczęściej służy?

Ze względu na swoją specyfikę i dedykowanie do transportowania suchych produktów sypkich, przenośniki łańcuchowe spotykane są przede wszystkim w zakładach produkcyjnych i przetwórczych, które zajmują się przerabianiem materiałów sypkich. Mogą to być zakłady młynarskie, tłocznie oleju, ale też firmy specjalizujące się w produkcji paszy.

Przenośniki łańcuchowe dobrze sprawdzają się też w różnorodnych magazynach. Mogą być efektywnie stosowane w portach lub też przemyśle drzewnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =