Rodzaje folii zabezpieczających okna w aucie i domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Różnego rodzaju folie zabezpieczające znajdują dzisiaj zastosowanie w wielu sytuacjach. Coraz lepsza jakość wykonania i trwałość takich produktów, zachęcają do wykorzystania ich w naszej codzienności. Najczęściej używane są do ochrony okien w autach oraz domach. 

Przykładowe rodzaje i ich zastosowanie

W zależności od przeznaczenia folie będą miały różny skład i formę. Do wyboru mamy m.in. ochronną z klejem silikonowym  będziemy używać do malowania proszkowego; niebieską z klejem akrylowym lub kauczukowym, czy przezroczystą z klejem akrylowym.  W codziennym użytku takie folie będą pełniły funkcję głównie zabezpieczającą przez zarysowaniem czy stłuczeniem. W wielu sytuacjach również będą chroniły przez zabrudzeniem czy też uszkodzeniem.

Samochodowa folia na okno jest ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Można nią zabezpieczyć okna w aucie przed wpływem czynników zewnętrznych, a nawet kontrolować dzięki niej ilość światła wpadającego do wnętrza. Szyby przyciemniane mogą dodatkowo dawać poczucie intymności. Dla bardziej nowoczesnych kierowców ważnym argumentem będzie również pewna wyjątkowość, którą nadaje pojazdowi taka folia.

Ciekawym zastosowaniem w domu jest coraz częściej spotykana dzisiaj folia antywłamaniowa. Jej struktura chroni przed rozprzestrzenieniem się rozbitego szkła. Ważną zaletą wykorzystania tego typu folii będzie też ochrona przed promieniowaniem UV. Istotnym zastosowaniem folii ochronnych będzie również zabezpieczenie różnych powierzchni w czasie transportu czy przechowywania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można użyć do przygotowania wody filtrowanej?
Co można użyć do przygotowania wody filtrowanej?
Bez wody nie ma życia. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, o prawidłowe nawodnienie należy dbać nie tylko […]
Jak poradzić sobie z mobbingiem w pracy?
Jak poradzić sobie z mobbingiem w pracy?
Mobbing to zjawisko polegające na dręczeniu pracownika w jego miejscu pracy. Są to działania mające na celu długotrwałe i uporczywe […]
Dieta – jaką wybrać?
Dieta – jaką wybrać?
Współczesny człowiek w coraz większym stopniu narażony jest na liczne choroby, wynikające z miejskiego stylu życia. Brak ruchu, stres, niezdrowe […]
Ostatnie wpisy
Polecamy