Powietrze – jak skutecznie je czyścić?

Jakość powietrza w polskich miastach jest bardzo zła, szczególnie w dużych miejscowościach jak na przykład Warszawa czy Kraków. Eksperci alarmują, że rok w rok normy stężenia szkodliwych dla naszego zdrowia pyłów są bardzo przekraczane, nawet o kilkaset procent. Możemy zadbać chociaż prywatnie o jakość powietrza w naszych domach. Pomysły jak to zrobić znajdziemy poniżej.

Rośliny

Istnieją rośliny pokojowe, które oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Im więcej takich roślin posiadamy w naszym domu, tym lepiej. Zielone rośliny świetnie sobie radzą z drobnoustrojami chorobotwórczymi i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz kurzem. Ponadto wzbogacają powietrze w domu o tlen. Najlepszym wyborem są rośliny o cienkich liściach, które lubią cień. Miejmy na uwadze jednak to, aby starannie i uważnie wybrać takie rośliny, żeby nie zawierały one szkodliwych czy trujących substancji dla dzieci lub zwierząt. Przykładami roślin, które są bezpieczne i wpływają pozytywnie na powietrze, którym oddychamy to między innymi anturium – posiada charakterystyczne czerwone kwiaty, paproć, chamedora, zielistka Sternberga, gerbera Jamesona, rapis wyniosły – to bardzo łatwa i prosta w utrzymaniu palma oraz daktylowiec niski.

Oczyszczacze powietrza

Na rynku mamy dostępne różnorodne oczyszczacze powietrza. Niektórzy producenci wyposażają swoje sprzęty także w innowacyjne dodatkowe funkcje takie jak na przykład nawilżacz powietrza czy jonizator. Podczas zakupu oczyszczacza powietrza warto sprawdzić między innymi czy jest on wyposażony w filtr z węgla aktywnego, filtr HEPA lub jonizator, jaka jest wysokość poziomu filtrowania powietrza, czy jest dostępna praca cicha podczas nocy – na przykład tryb nocny oraz czy żywotność filtra jest poniżej dwunastu miesięcy. To cechy, które są warte zwrócenia na nie uwagi. Duży wybór oczyszczaczy powietrza oferuje firma OTTO Engineering Polska: https://ottoindustries.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 3 =