Dlaczego warto mieć żarówki led

Dlaczego warto mieć żarówki led
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie oświetlenie przestrzeni

Oświetlenie domu, mieszkania, garażu czy ogrodu to podstawowa sprawa, o którą należy zadbać. Odpowiednie oświetlenie miejsc z których korzystamy znacznie ułatwia życie, ale na ogół wiąże się to z zastosowaniem mocnych żarówek. Czy można więc używać mocnych żarówek, płacąc mało za prąd? Można, ponieważ codzienne koszty oświetlenia generowane przez nasz dom, możemy łatwo zmniejszać poprzez dobór odpowiednich żarówek.

Energooszczędność żarówek LED

Prostym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd jest wymiana tradycyjnych żarówek na żarówki LED. Choć są one droższe to dzięki oszczędności prądu którą generują, koszt zakupu szybko się zwraca. Warto wiedzieć, że moc światła jaką daje tradycyjna żarówka 70W uzyskamy już za pomocą żarówki 10W LED. Po wymianie żarówek na LED szybko pojawią się comiesięczne oszczędności.

Długowieczność

Żarówki LED charakteryzują się dużo dłuższą żywotnością niż tradycyjne żarówki. Żywotność żarówek LED to około 60 000 godzin. Mogą więc one świecić bez przerwy 7 lat. Dla porównania, tradycyjne żarówki świecą około 1500 godzin, co daje 2 miesiące ciągłego świecenia. Użytkując żarówki LED nie zostaniemy zaskoczeni nagłym ich przepaleniem, ponieważ od razu nie gasną, tylko zaczynają świecić słabiej.

Ekologia

Utylizacja żarówek LED jest dużo łatwiejsza niż ich tradycyjnych odpowiedników, ponieważ do produkcji nie używa się toksycznych materiałów, takich jak rtęć. Żarówki LED emitują znikomą ilość ciepła, więc nie przyciągają owadów tak jak tradycyjne żarówki. Mniejsze użycie prądu uzyskiwane dzięki technologii LED oznacza także, że elektrownie wytworzą mniej zanieczyszczeń podczas generowania przez nie prądu.
Żarówki LED można dostać w wielu miejscach. M.in. sklep Elektromarket zajmuje się dystrybucją wielu różnych modeli tego rodzaju oświetlania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdej pary. Poza odpowiednią atmosferą i miejscem warto zadbać o odpowiedni pierścionek. Dla […]
Jak leczyć choroby przewodu pokarmowego u zwierząt?
Choroby układu pokarmowego spotykają z równą częstotliwością nas samych, co i nasze zwierzęta. Alergie na produkty spożywcze, nietolerancje pokarmowe, choroby […]
Z czym najlepiej zestawić mokasyny męskie?
Z czym najlepiej zestawić mokasyny męskie?
Panowie często mają problem jeżeli chodzi o wybór obuwia. Ich ubiór, w większości przypadków, opiera się na połączeniu elegancji z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy