Nierówny lub nieuczciwy podział majątku

Z nieuczciwym podziałem majątku mamy styczność bardzo często. Zwykle jest to sytuacja związana ze wskazaniem w testamencie lub podziałem majątku dokonywanym podczas rozwodu warto wiedzieć, czy mamy możliwość dochodzenia swoich praw w razie nieuczciwego podziału majątku. Równym podział nie zawsze sprowadza się do sytuacji typu “pół na pół” – czasem jedna strona ma większy udział w budowaniu wspólnego majątku, niż druga, ale to należy udowodnić.

Pomoc adwokata przy podziale majątku

Dobrym pomysłem jest wynajęcie adwokata, który będzie chronił nasze interesy podczas rozprawy, a w przypadku podziału majątku jest w stanie doradzić, w jaki sposób można tego dokonać, opierając się na przepisach prawa. Adwokat Kraków spadki posiada szeroką ofertę, z której może skorzystać dosłownie każdy. Usługi prawne Kraków okazują się możliwością sprawiedliwego podziału majątku, dają również szansę o upomnienie się o swoją część. Adwokat nie weźmie za swoje usługi wygórowanej kwoty. Znaczenie będzie miało to, czy małżonkowie są zgodni podczas podziału majątku oraz czy będą współpracowali z adwokatem.

W razie nieuczciwego podziału jedna ze stron może upomnieć się o swoją należność. Podczas rozprawy rozwodowej można zażądać sprawiedliwego podziału majątku, popartego rachunkami czy fakturami. Prawnik może nam pomóc upomnieć się o należność klienta również podczas rozprawy, do której może dojść po podziale majątku związanego ze spadkiem. Na rozprawie sądowej musi przedstawić odpowiednie dowody, dostarczone mu przez reprezentowaną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 14 =