Skąd najlepiej zaopatrywać się w świeże owoce i warzywa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedź na to pytanie jest inna dla każdego. Jest tak wiele czynników zaangażowanych, w tym cena i lokalizacja. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie jest wiele sklepów spożywczych i rynków rolnych, to masz wiele opcji. Jeśli mieszkasz na wsi lub na wyspie bez łatwego dostępu do świeżej żywności, wtedy masz mniej opcji.

Jeśli nie możesz uzyskać świeżych produktów od lokalnych rolników, wtedy możesz rozważyć zakup konserw lub mrożonych owoców i warzyw. Żywność w puszkach jest często tańsza niż świeża, ale może też zawierać więcej sodu i innych dodatków. Mrożonki są zazwyczaj świeższe niż produkty w puszkach, ale mogą również stracić niektóre składniki odżywcze podczas procesu zamrażania.

Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszych źródeł owoców i warzyw:

Kupuj to, co jest w sezonie

Produkty uprawiane lokalnie będą świeższe niż importowane z innych krajów – zwłaszcza jeśli są przewożone na duże odległości samolotem lub statkiem! To samo dotyczy żywności importowanej z innych stanów lub krajów; jest ona zazwyczaj droższa ze względu na koszty transportu.

Produkty organiczne

Gdy tylko jest to możliwe, szukaj produktów organicznych. W organicznie uprawianych owocach i warzywach nie stosuje się pestycydów ani innych środków chemicznych, co oznacza, że są one lepsze zarówno dla Twojego organizmu, jak i dla środowiska.

Sprawdzona hurtownia

Dobrym pomysłem będzie też sprowadzenie warzyw i owoców z takiego miejsca jak hurtownia warzyw Szczecin jako jedno z większych miast w Polsce, posiada w swoim obrębie wiele takich punktów, z których można nabyć zaopatrzenie do swoich sklepów spożywczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części w pojazdach motorowych, które szybko wymieni mechanik
Części w pojazdach motorowych, które szybko wymieni mechanik
Naprawy motocykli i skuterów są o wiele prostsze niż te, które wykonuje się w samochodach osobowych. Na przykład gdy dojdzie […]
Dlaczego i czym należy smarować prowadnice?
Dlaczego i czym należy smarować prowadnice?
Dlaczego należy to robić? Pierwszym i najważniejszym powodem jest to, że dzięki temu prowadnica będzie lepiej pracować. Przelotki mają za […]
Zastosowanie przekaźników
Zastosowanie przekaźników
W celu odpowiedniego wykorzystania energii elektrycznej w sieci konieczne jest zamontowanie wybranych przekaźników. Są to niewielkie urządzenia, które odpowiadają za […]
Ostatnie wpisy
Polecamy