Jakie środki czystości warto posiadać w swoim domu?

Nie potrzebujesz wielu środków czyszczących, aby utrzymać dom w czystości i zdrowiu. W rzeczywistości, cel można osiągnąć korzystając z zaledwie kilku pozycji. Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, masz mnóstwo dodatkowych butelek, które zagracają twoje szafki.

Najlepszym sposobem na określenie, które produkty są warte zatrzymania jest spojrzenie na ich składniki. Im bardziej są one naturalne, tym lepiej. A jeśli nie są organiczne lub wykonane z olejków eterycznych, są szanse, że zawierają chemikalia, które nie są dobre dla Ciebie i Twojej rodziny.

Oto lista produktów czyszczących, które polecam mieć w pobliżu:

Płyn do mycia naczyń

Ten rodzaj produktu jest szczególnie ważny dla osób, które chcą uniknąć szkodliwych chemikaliów w swoim domu. Jest to również ważne, jeśli chodzi o ręczne mycie naczyń, ponieważ wiele rodzajów mydła do naczyń zawiera parabeny i inne szkodliwe składniki, które mogą być wchłaniane przez skórę. Szukając więc takich produktów jak środki czystości, warto sugerować się porządnymi markami, których preparaty wykorzystują naturalne składniki, takie jak kwas cytrynowy lub olej kokosowy, zamiast syntetycznych substancji zapachowych i innych chemikaliów.

Mydło do rąk

Należy również szukać bezzapachowego mydła do rąk, które nie zawiera żadnych barwników ani ostrych substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić Twoją skórę lub wywołać reakcje alergiczne.

Soda oczyszczona 

Soda oczyszczona jest doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym. Działa na plamy i zapachy z dywanów, może oczyścić rozlane płyny, a także odświeży Twoją lodówkę!

Ocet

Ocet to kolejny świetny wielofunkcyjny środek czyszczący. Użyj go do czyszczenia okien, podłóg, blatów, łazienek i nie tylko!

Boraks

Boraks to środek wspomagający pranie, który pomaga utrzymać ubrania w świeżości i czystości. Sprawdza się również jako środek do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak toalety i wanny.

Mydło kastylijskie

Mydło kastylijskie to kolejny świetny uniwersalny środek czyszczący, który sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku trudnych plam, takich jak krew czy fusy z kawy (upewnij się tylko, że nie dostaniesz go na skórę!). Po rozcieńczeniu w wodzie staje się również przyjemnym mydłem do rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 9 =