Jak poczuć się pewniej za kierownicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przełamać lęk

Wraz ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy kategorii B uzyskuje się uprawnienia do prowadzenia samochodów osobowych. Niestety wielu początkujących kierowców, pomimo posiadania dokumentu uprawniającego do jazdy, nie czuje się pewnie za kierownicą. Jest to zupełnie normalne i całkowicie zrozumiałe. Jeżdżenie pod okiem instruktora, który na bieżąco koryguje każdy błąd, wygląda zupełnie inaczej niż samodzielne poruszanie się autem.

Żeby poczuć się pewniej za kierownicą, trzeba jednak przełamać lęk i wyjść ze swojej strefy komfortu. Każdy samodzielnie pokonany kilometr dodaje pewności siebie i pozwala uzyskać przekonanie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Dobrym pomysłem na pozbycie się strachu jest również jazda z doświadczonym kierowcą o dużym spokoju i wyrozumiałości. Taka osoba siedząca na miejscu pasażera, chociaż nie ma wpływu na sposób jazdy, może udzielić cennych wskazówek i uspokoić nerwy początkującego kierowcy.

Pomoc fachowców

Warto również poprosić o pomoc fachowców i wykupić dodatkowe jazdy doszkalające. Dodatkowe godziny spędzone za kółkiem skutecznie dodają pewności siebie i pomagają utrwalić zdobytą wiedzę oraz nabyte umiejętności. Z tego rodzaju jazd skorzystać mogą nie tylko początkujący kierowcy, ale także i osoby, które miały długą przerwę w prowadzeniu samochodów osobowych.

Coraz częściej na wykupienie dodatkowych jazd decydują się również osoby starsze, które pragną potwierdzić swoje umiejętności za kierownicą. Tego rodzaju usługi zazwyczaj oferują firmy przygotowujące kierowców do egzaminów.

Przykładowo szkoła jazdy w Poznaniu świadczy tego rodzaju usługi dla osób mieszkających lub poruszających się po Poznaniu. Zazwyczaj już kilka dodatkowych godzin spędzonych w samochodzie wystarczy, aby poznać specyfikę miasta i pewniej poczuć się za kierownicą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rodzaje łożysk wyróżnia się na rynku i gdzie są stosowane?
Jakie rodzaje łożysk wyróżnia się na rynku i gdzie są stosowane?
Łożyska to elementy niezbędne do sprawnego działania różnego rodzaju układów, zarówno w mniej, jak i bardziej zaawansowanych urządzeniach i maszynach. […]
Czy naprawa xbox 360 jest opłacalna?
Czy naprawa xbox 360 jest opłacalna?
Xbox 360 jest jedną z najpopularniejszych konsol do gier wydanych przez Microsoft. Była produkowana nieprzerwanie przez ponad 11 lat, od […]
Czym jest gluten i za co odpowiada w organizmie?
Czym jest gluten i za co odpowiada w organizmie?
Gluten jest białkiem występującym w ziarnach pszenicy, jęczmienia i żyta, które może powodować problemy u osób z celiakią i innymi […]
Ostatnie wpisy
Polecamy