Boks i podstawowe akcesoria z nim związane

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Boks to jeden z najpopularniejszych sportów walki na świecie, który istnieje już od wieków. Rękawice bokserskie służą do ochrony zarówno rąk boksera, jak i jego przeciwnika podczas sparingów lub walk. Poza rękawicami bokserskimi istnieją inne elementy wyposażenia, które należy nosić podczas treningu lub zawodów w tym sporcie.

Buty bokserskie

Buty bokserskie są wykonane ze skóry i zapewniają maksymalny komfort podczas treningu lub rywalizacji. Buty te mają również podwyższoną piętę, która pomaga poprawić pracę stóp i równowagę podczas poruszania się po ringu. Mogą być sznurowane lub wsuwane w zależności od preferencji.

Owijki na ręce

Owijki na ręce służą do ochrony knykci przed urazami podczas sesji treningowych lub meczów, wzmacniając je taśmą przed założeniem rękawic bokserskich. Są one dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo odróżnić wiele zestawów owijek na ręce dla różnych zawodników w swojej siłowni. Należy również upewnić się, że pasują do rąk prawidłowo, a także są wygodne, ponieważ będą noszone przez dłuższy czas podczas sesji treningowych lub walk.

Kask

W boksie kask to nakrycie głowy, które służy do jej ochrony. Osiąga się to poprzez zastosowanie piankowej wyściółki na górze nakrycia głowy. Ta wyściółka pomaga zmniejszyć siłę uderzeń mierzonych w tą część ciała. Takie kaski jak te przedstawione na niniejszej witrynie https://brosport.pl/KASKI-c26 zmniejszają również ryzyko wstrząsu mózgu, który może wystąpić po otrzymaniu silnego uderzenia. 

Ochraniacz na zęby

Ochraniacz ust to urządzenie, które wchodzi do ust, chroniąc zęby i dziąsła przed uszkodzeniem podczas sportów kontaktowych, takich jak boks. Jest on również używany do ochrony przed wstrząsem mózgu i innymi urazami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka metoda ocieplania jest najskuteczniejsza?
Jaka metoda ocieplania jest najskuteczniejsza?
Termoizolacja budynków w erze ekologii jest niezwykle ważna. Dobrze ocieplony dom wymaga bowiem mnie energii do utrzymania komfortowej temperatury, a […]
Technologia drukowania
Technologia drukowania
Naklejki reklamowe to bardzo skuteczny sposób na reklamę na zewnątrz. Zanim podejmiesz decyzje o zakupie naklejek reklamowych, zapoznaj się z […]
Z czym najlepiej zestawić mokasyny męskie?
Z czym najlepiej zestawić mokasyny męskie?
Panowie często mają problem jeżeli chodzi o wybór obuwia. Ich ubiór, w większości przypadków, opiera się na połączeniu elegancji z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy