Jak zaplanować jadalnię w małym mieszkaniu?

Jak zaplanować jadalnię w małym mieszkaniu?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólne posiłki są częścią codzienności, jak i specjalnych okazji. W tym celu warto wygospodarować w miejscu mieszkalnym jadalnię, nawet przy ograniczonym metrażu. Mieszkańcy mogą tam wtedy zjeść razem obiad, a przy odwiedzinach znajomych czy rodziny, będzie to optymalny rejon do spędzenia czasu przy dobrym jedzeniu. Jak zaaranżować taką przestrzeń w niewielkim mieszkaniu? 

Umeblowanie

Jadalnia w mieszkaniu może być wygospodarowana na różne sposoby, choć zwykle jest to część salonu lub wydzielony rejon między kuchnią, a pokojem dziennym. Oczywiście kluczowym elementem tej powierzchni będzie stół. Ze względu na mały metraż, najlepiej wybrać jak najbardziej funkcjonalny mebel. Świetnym wyborem jest zatem mały stół, lecz z opcją rozkładania – w razie potrzeby można wtedy dostawić blaty, żeby powiększyć obszar użytkowy. Tym samym na co dzień taki element będzie kompaktowy i nie zajmie wiele miejsca, a w przypadku wizyty gości czy rodzinnych uroczystości, można powiększyć taki stół, żeby pomieścili się przy nim wszyscy zgromadzeni.

Warto zwrócić również uwagę na jakość wykonania takiego mebla, żeby dobrze się on prezentował i był wytrzymały. Dlatego najczęstszym wyborem są warianty drewniane, które są bardzo efektowne i trwałe. Oczywiście obowiązkowym wyposażeniem są także krzesła do jadalni. Świetnym pomysłem będą takie tapicerowane, które gwarantują komfort, a do tego ocieplają wnętrze.

Wystrój

Przy niewielkiej powierzchni bardzo ważna będzie kolorystyka. Optymalnym wyborem są jasne, choć niekoniecznie ciepłe barwy. Warto postawić na odcienie bieli czy beżu, które optycznie powiększą przestrzeń, co jest w tym przypadku bardzo pożądane. Ważne są też elementy oświetleniowe. W jadalni zwykle dobrze jest się zdecydować na górne światło, umieszczone centralnie nad stołem. Opcjonalnie można pomyśleć nad bocznymi lampami na ścianach, które mogą z kolei pomóc w stworzeniu odpowiedniego nastroju, przy wieczornej lampce wina ze znajomymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć trenować aikido?
Jak zacząć trenować aikido?
Aikido to wschodnia sztuka walki, która z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Opiera się na walce […]
Kontrolki na desce rozdzielczej – co oznaczają?
Kontrolki na desce rozdzielczej – co oznaczają?
Kontrolki, które wyświetlają się na desce rozdzielczej mogą być sygnałem brakujących lub znajdujących się na wyczerpaniu płynów, niezbędnych do prowadzenia […]
Czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób można kształtować się w tym kierunku?
Czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób można kształtować się w tym kierunku?
Zawód dietetyka odgrywa coraz większą rolę w naszej współczesnej rzeczywistości. Głównym przedmiotem zainteresowania takiego specjalisty jest żywność oraz wszystko, co […]
Ostatnie wpisy
Polecamy