Rodzaje tapicerek na sofy i kanapy

Rodzaje tapicerek na sofy i kanapy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sofy i kanapy są jednymi z najczęściej używanych mebli w domu. Służą do codziennego używania jako siedziska na, których się odpoczywa, ale mogą być też miejscami do spania dla niezapowiedzianych gości. Z tych powodów warto się zastanowić jakiego rodzaju tapicerki powinny być stworzone, aby wytrzymały najdłużej w niezmienionym stanie, a do tego były ładne.

  1. Skóra – Pierwszym rodzajem tapicerek jest skóra. Jest to materiał uważany za luksusowy z trzech powodów. Jest trwała, dość droga, ale za to elegancka. Trzeba o nią dbać i specjalnie pielęgnować. Da się ją barwić na praktycznie każdy kolor. Umieszczenie jej w pomieszczeniu nada mu nowoczesnego, a jednocześnie klasycznego wystroju.
  2. Żakardy – Ozdobne tkaniny, w dotyku dość szorstkie. Ich wielką zaletą jest wytrzymałość i łatwość czyszczenia. Zazwyczaj są jednobarwne tkane w duże i ciekawe wzory.
  3. Alcantara – Rodzaj tapicerki, który charakteryzuje się wysoką jakością. Jest wytrzymała, a do tego miękka w dotyku. Z wyglądu przypomina zamsz chociaż się tak nie mechaci. Do usuwania zabrudzeń wystarczy odkurzanie lub przecieranie wilgotną szmatką.
  4. Welury – Jest to materiał posiadający krótkie włosie, miłe i miękkie w dotyku. Niestety welury są też drogie. Chociaż wytrzymałe bardzo łatwo jest je pobrudzić.
  5. Mikrofaza – jako tapicerka na sofę lub kanapę jest materiałem miękkim i sprężystym w dotyku. Łatwo utrzymać ją w czystości oraz określa się ją mianem tkaniny oddychającej. Tworzy się ją poprzez gęste tkanie włókien syntetycznych. Występuje praktycznie we wszystkich barwach.
  6. Szenile – Tkanina gruba, a zarazem miękka, delikatna i przyjemna w dotyku. Jest bardzo wytrzymała, ale wszelkie zabrudzenia muszą być usuwane natychmiast. Występuje w wielu kolorach oraz wzorach.

Bogaty wybór sof, kanap i foteli znajdziesz na przykład w salonie meblowym EUFORMA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drony dla zawodowców
Drony to niezwykle popularne urządzenia latające, które służą przede wszystkim do robienia fotografii i filmów wideo z lotu ptaka. Są […]
Jak działają przenośniki magazynowe w zakładach pracy?
Jak działają przenośniki magazynowe w zakładach pracy?
Przenośniki magazynowe są używane w magazynach do przemieszczania materiałów. Mogą być stosowane na małą lub dużą skalę, mogą być stałe […]
Praca centrach logistycznych – czy za granicą jest łatwiej?
Praca centrach logistycznych – czy za granicą jest łatwiej?
Logistyka jest ważną częścią współczesnej gospodarki. Wiele osób utożsamia ją co prawda głównie z transportem, jednak bardzo dużą rolę w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy