Piec gazowy czy pompa ciepła – co wybrać?

Piec gazowy czy pompa ciepła – co wybrać?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie domu jest jedną z najważniejszych składowych, jeżeli chodzi o wydatki na utrzymanie nieruchomości w ciągu całego roku. Aby wytworzyć ciepło, należy zużyć paliwo, którym może być na przykład gaz ziemny lub energia elektryczna. Który z tych rodzajów ogrzewania wybrać, aby zminimalizować koszty? Eksperci stawiają na pompy ciepła, ponieważ niosą one ze sobą korzyści nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne.

Najważniejsze atuty pomp ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które działa na podstawie energii elektrycznej. Jest to rozwiązanie proekologiczne, dlatego możemy mieć realny wpływ na kształtowanie klimatu. Pomimo tego najbardziej przekonają nas korzyści ekonomiczne. W tym przypadku mówimy o najtańszym sposobie ogrzania domu. Płacimy za energię elektryczną, która jest dużo wydajniejsza, niż węgiel kamienny, a nawet ekogroszek lub pellet.

Ten typ ogrzewania jest wybierany coraz częściej ze względu na wygodę. Jest to urządzenie bezobsługowe, a nabywca musi pamiętać tylko o regulacji temperatury. Jeżeli zainteresowały nas takie pompy ciepła Szczecin to dobre miejsce na poszukanie odpowiedniego producenta od którego zakupimy opisywany sprzęt.

Piec gazowy również jest wygodny, jednak w tym przypadku jesteśmy w pewnym stopniu uzależnieni od paliw kopalnych, co może okazać się w przyszłości nieekonomiczne, ze względu na ich ubywanie.

Ważnym aspektem jest również to, że budynku nie musimy przystosowywać specjalnie do pompy ciepła. Ogrzewanie tego typu nie wymaga instalacji kominowej. Ze względów ekonomicznych warto sprawdzić, czy jednostka administracyjna, do której należymy, nie udziela dofinansowania do montażu pompy. Pozwoliłoby to nam przestawić się na ogrzewanie ekologiczne niskim kosztem własnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w antyki
Czy warto inwestować w antyki
Antykiem określany jest przedmiot, który powstał przed II wojną światową. Możemy tak nazwać meble, lalki, zabawki, ceramika, biżuterię. W naszym […]
Dlaczego lunch boxy są tak przydatne w życiu codziennym?
Dlaczego lunch boxy są tak przydatne w życiu codziennym?
Lunch box to prosty i praktyczny przedmiot, który często traktowany jest jako oczywistość. Prawdopodobnie masz przynajmniej jeden w swojej kuchni, […]
PPOŻ – podstawy z jakimi powinien się zapoznać każdy najemca lub właściciel budynku
Właściciel budynku, obiektu budowlanego lub terenu, a także ich najemca jest zobowiązany zapewnić właściwą ochronę przeciwpożarową, przez którą należy rozumieć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy