Jaką formę zasłon wybrać do swojego domu?

Firany i zasłony to nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale i sposób na podkreślenie wystroju wnętrz. Szczególnie istotny przy ich zakupie jest materiał, z jakiego zostały wykonane. To właśnie on odpowiada za to czy zasłona będzie chronić twoją powierzchnię przed promieniami słonecznymi, czy nie poradzi sobie z tym zadaniem zbyt dobrze. Jakie ich formy uważane są za najbardziej efektywne?

Grubość tkaniny a izolacja światła

We współczesnym świecie wnętrzarskim dominuje trend opierający się na prostocie kształtów, często wyraźnym minimalizmie. Dlatego nowoczesne zasłony charakteryzują się tkaninami o raczej jednolitej kolorystyce oraz grubości, która nie przytłacza otoczenia swoją ciężkością. Jeśli zależy ci również i na ochronie przed światłem słonecznym, postaw na te o większej gęstości materiału – co zwiększa ich funkcjonalność w trakcie dnia. Jeśli natomiast bardziej istotne są dla ciebie właściwości wizualne, to zwróć uwagę na zasłony odrobinę przebijające, dające poczucie lekkości, a przede wszystkim uniwersalne w formie.

Proste kształty zasłon sprawdzą się w większości współczesnych mieszkań. Dodatkową korzyścią takich produktów jest to, że świetnie współpracują z praktycznie każdym stylem aranżacyjnym. Wkomponują się nawet w przestrzeń tych bardziej abstrakcyjnych dekoracyjnie pomieszczeń. Z kolei dzięki firanom panelowym ekranom efektownie zagospodarujemy takie przestrzenie jak: salon czy kuchnia. Firanki panelowe to niestandardowa ozdoba domu, która zwiększa jego możliwości aranżacyjne. Przy tym są łatwe w montażu, gdyż wystarczy zawiesić je nad wybranym oknem i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =