Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Poszukując rolet okiennych można zdecydować się na rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego przed zakupem należy zastanowić się, które z nich wybrać. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne to poza ochroną przed słońcem, pomagają one również ograniczyć hałas panujący na zewnątrz, a w sezonie zimowym zmniejszyć straty cieplne. Zasunięte rolety stanowią także pewną barierę dla potencjalnych włamywaczy. Należy jednak pamiętać, że koszt zakupu oraz montażu jest dosyć duży i wiąże się z trwałą ingerencją w ściany budynku.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to są one zdecydowanie tańsze. Zazwyczaj ich montaż odbywa się poprzez przykręcenie kasety do ramy okna i poprowadzeniu prowadnic. Na rynku znaleźć można jednak już produkty bezinwazyjne, które nie wymagają wiercenia ani żadnej innej ingerencji w strukturę okna. Rolety wewnętrzne coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rolety dzień noc, które posiadają efektowny wygląd. Rolety te składają się z dwóch rodzajów poziomych pasów ułożonych naprzemiennie. Jeden z pasów jest przeźroczysty, drugi nie przepuszcza światła. Za pomocą prostego mechanizmu można nakładać pasy na siebie, zwiększając lub ograniczając ilość wpadającego do wnętrza światła (sprawdź: roleta w pasy dzień-noc). Dużo osób decyduje się także na rolety wewnętrzne plisowane, które umożliwiają zasłonięcie i odsłonięcie dowolnej części okna.

W związku z tym, że zarówno rolety zewnętrzne jak i wewnętrzne mają swoje zalety, wybór lepszego rozwiązania nie jest sprawą łatwą. Pewną wadą rolet zewnętrznych jest to, że są tworzone na wyłącznie wymiar. Jeżeli więc komuś zależy na czasie i potrzebuje szybko osłonić okno, pozostaje mu jedynie zakup gotowych rolet wewnętrznych przeznaczonych do samodzielnego montażu. Produkty te dostępne są w wielu sklepach i z pewnością kosztują mniej niż produkty przygotowywane pod konkretny wymiar.

Szukasz rolet wewnętrznych na wymiar? Sprawdź ofertę sklepu Rolety24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − dziewięć =