Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Poszukując rolet okiennych można zdecydować się na rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego przed zakupem należy zastanowić się, które z nich wybrać. Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne to poza ochroną przed słońcem, pomagają one również ograniczyć hałas panujący na zewnątrz, a w sezonie zimowym zmniejszyć straty cieplne. Zasunięte rolety stanowią także pewną barierę dla potencjalnych włamywaczy. Należy jednak pamiętać, że koszt zakupu oraz montażu jest dosyć duży i wiąże się z trwałą ingerencją w ściany budynku.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne to są one zdecydowanie tańsze. Zazwyczaj ich montaż odbywa się poprzez przykręcenie kasety do ramy okna i poprowadzeniu prowadnic. Na rynku znaleźć można jednak już produkty bezinwazyjne, które nie wymagają wiercenia ani żadnej innej ingerencji w strukturę okna. Rolety wewnętrzne coraz częściej pełnią funkcję dekoracyjną. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się rolety dzień noc, które posiadają efektowny wygląd. Rolety te składają się z dwóch rodzajów poziomych pasów ułożonych naprzemiennie. Jeden z pasów jest przeźroczysty, drugi nie przepuszcza światła. Za pomocą prostego mechanizmu można nakładać pasy na siebie, zwiększając lub ograniczając ilość wpadającego do wnętrza światła (sprawdź: roleta w pasy dzień-noc). Dużo osób decyduje się także na rolety wewnętrzne plisowane, które umożliwiają zasłonięcie i odsłonięcie dowolnej części okna.

W związku z tym, że zarówno rolety zewnętrzne jak i wewnętrzne mają swoje zalety, wybór lepszego rozwiązania nie jest sprawą łatwą. Pewną wadą rolet zewnętrznych jest to, że są tworzone na wyłącznie wymiar. Jeżeli więc komuś zależy na czasie i potrzebuje szybko osłonić okno, pozostaje mu jedynie zakup gotowych rolet wewnętrznych przeznaczonych do samodzielnego montażu. Produkty te dostępne są w wielu sklepach i z pewnością kosztują mniej niż produkty przygotowywane pod konkretny wymiar.

Szukasz rolet wewnętrznych na wymiar? Sprawdź ofertę sklepu Rolety24.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 18 =