Za pomocą jakich rozwiązań na rynku dokonuje się osuszania budynków?

Osuszanie budynków to szereg różnych czynności technicznych i technologicznych, które zapewniają zmniejszenie się zawilgocenia ścian. Dzięki tym czynnościom możliwe jest dalsze prowadzenie prac budowlanych lub konserwatorskich. Także dzięki tym czynnościom możliwa jest prawidłowa eksploatacja obiektu.  

Zasady osuszania zawilgoconych budynków 

Chcąc osuszyć zawilgocony budynek należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. W zakres tego wchodzi również wykonanie dokumentacji przed i powykonawczej z osuszania budynku. Dokumentacja ta powinna w szczególności zawierać: ocenę stanu technicznego budynku, dobór metody osuszania budynku oraz przeprowadzenie pomiarów zawilgocenia obiektu.  

Osuszanie budynku za pomocą środka higroskopijnego 

Osuszanie budynków to jedna z możliwości szybkiego pozbycia się wilgoci z domu. Niemniej jednak najczęściej stosowany jest środek higroskopijny, który umieszcza się w nawierconych wcześniej otworach perforowanych. Są to woreczki, które zawierają związki chemiczne o sporej absorbcji wilgoci. Takie woreczki powinno wymieniać się co miesiąc, aż do momentu, gdy absorber pochłonie całą wilgoć. Niestety ta metoda jest czasochłonna, ale przynosi oczekiwane efekty końcowe. Jeżeli się zdecydujemy na któreś z rozwiązań, mające na celu osuszanie budynków Katowice stanowią doskonałą lokalizację, w której znajdziemy specjalistę obeznanego w realizacji takiej formy usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =