Niezbędne maszyny na placu budowy – co będzie potrzebne?

Budowa domu lub dowolnego obiektu użytkowego to zazwyczaj proces długotrwały. Wiele realizowanych w jego trakcie czynności można z powodzeniem wykonać ręcznie, ale istnieje też sporo takich, które wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn. Przydatna okaże się choćby koparka przeznaczona stricte do robót ziemnych – np. szybkiego zrobienia wykopu pod fundamenty. Do wyboru mamy modele podsiębierne, chwytakowe oraz zbierakowe pracujące zarówno w cyklu przerywanym, jak i ciągłym.

Im więcej ciężkich sprzętów, tym lepiej

Oprócz koparki na placu budowy znakomicie sprawdzi się również dźwig wyposażony w wysięgnik. Służy on bowiem do podnoszenia ciężkich materiałów i elementów konstrukcyjnych na znaczną wysokość, a także ich przenoszenia z miejsca na miejsce. Jeśli chcemy wynająć funkcjonalny dźwig wraz z wykwalifikowanym operatorem, to możemy skorzystać z usług firmy, dostępnej pod adresem http://uslugi-dzwigiem.pl/. Kolejna godna polecenia maszyna to walec, który jest wprost nieoceniony w procesie zagęszczania gruntu, a tym samym przygotowywania go do dalszych prac. W tym przypadku warto postawić na model wibracyjny, łączący w sobie kompaktową konstrukcję z wysoką wydajnością. Oto pozostałe wartościowe sprzęty:

– betoniarka kielichowa lub bębnowa (o pojemności minimum 100 litrów) – jej zadanie polega na mieszaniu cementu, wody, piasku i innych składników w celu uzyskania jednolitej zaprawy,

– agregat prądotwórczy – zasila urządzenia budowlane w razie braku prądu w instalacji, 

– wywrotka – za jej pomocą można łatwo przewieźć wszelkie materiały na plac, 

– młot wyburzeniowy, spycharka, zagęszczarka, przecinarka, aparat spawalniczy i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 11 =