Formalności związane z odszkodowaniem po śmiercią bliskich w wypadku drogowym – o czym należy pamiętać?

Wypadki, w których giną nasi bliscy, to jedna z największych tragedii życiowych, jakie mogą się nam przydarzyć. W takiej sytuacji mało kto ma głowę do załatwiania trudnych formalności związanych z odszkodowaniami. Dlatego też przygotowaliśmy ten krótki poradnik, który rzuca nieco więcej światła na tę sprawę. Dowiemy się, jak zawnioskować o odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy oraz do kogo można zgłosić się po pomoc, w razie gdyby odszkodowanie było zbyt niskie bądź byłyby problemy z jego uzyskaniem.

Wnioskujemy o odszkodowanie

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić, to zdobyć dokumenty, które potwierdzają niezbicie, że jesteśmy ofiarami wypadku drogowego. Następnie udajemy się do przedstawicielstwa towarzystwa OC sprawcy i tam składamy wniosek o przyznanie nam odszkodowania. Jeżeli w wypadku straciliśmy bliskich, ubezpieczalnia może chcieć byśmy udowodnili jakie łączyły nas z nimi relacje. W takiej sytuacji dobrze jest dołączyć dowody zamieszkiwania we wspólnym gospodarstwie domowym, mogą to być na przykład wspólne rozliczenia podatkowe, bądź informacje z systemu meldunkowego. Istotne jest też wykazanie stopnia pokrewieństwa.

Co w razie kłopotów?

Jeżeli nie wiemy jak napisać wniosek o odszkodowanie, jakie dokumenty dołączyć, bądź ubezpieczalnia nie kwapi się do wypłaty pieniędzy, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się odszkodowaniami. Przejmie ona na siebie wszelkie formalności, a my będziemy mogli w spokoju zająć się innymi sprawami. Usługi te są często bezpłatne, ponieważ przysługuje nam pomoc prawna z OC sprawcy Katowice posiadają wielu prawników, którzy swoje wynagrodzenie pobiorą właśnie z polisy OC, co odciąży nasz budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 3 =