Do czego mogą posłużyć prysznice bezpieczeństwa?

Wymóg montażu pryszniców bezpieczeństwa zachodzi w każdym zakładzie, gdzie pracownicy są narażeni na kontakt z substancjami żrącymi i innymi chemikaliami. Instaluje się je również w miejscach, w których może dojść do zapalenia się ubrania. Są to przeważnie zakłady przemysłowe lub laboratoria. Różnorodność oferty pomaga w wyborze odpowiedniego natrysku do danego zakładu.

Zastosowanie

Taki rodzaj natrysku szczególnie przydaje się w sytuacjach awaryjnych, kiedy o bezpieczeństwie pracowników waży każda sekunda. Zasada działania prysznica jest banalnie prosta. Wystarczy pociągnąć za specjalne cięgno, które otwiera dopływ wody. Taki uchwyt musi znajdować się blisko pracownika, by mógł szybko obmyć ciało. Pozwala to na zmycie substancji lub ugaszenie płomieni. Dysza, z której wypływa woda jest tak skonstruowana, że nie ulegnie uszkodzeniu podczas kontaktu z innymi środkami. Najważniejsze, aby do prysznica był łatwy dostęp i był umiejscowiony na właściwej wysokości, aby pracownik mógł opłukać całą sylwetkę. Oferty producentów są bardzo zróżnicowane i zawierają prysznice na platformach lub uruchamiane za pomocą dźwigni i pedału, o czym świadczą propozycje ze strony https://wodnebhp.pl/31-prysznice-bezpieczenstwa.

Prysznice z oczomyjkami

Na rynku istnieje wiele modeli natrysków, ale każdy jest dostosowany do szybkiej reakcji na zagrożenie. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie zestawu kombinowanego, w którego skład wchodzi oczomyjka przenośna. Pozwala ona na przemycie wrażliwych części ciała, szczególnie oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + jeden =