Czy ważny jest dobór perfum do okazji?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Perfumy kojarzą się przede wszystkim z przyjemnym, trwałym zapachem. Jest to także doskonały sposób, by podkreślić własną osobowość i samopoczucie. Większość osób posiada co najmniej kilka różnych nut zapachowych, zgodnych z indywidualnym gustem i oczekiwaniami. Wybór perfum nie powinien być przypadkowy. Dobrze dobrany zapach musi współgrać ze stylizacją, nastrojem oraz sytuacją, w jakiej jest używany.

Nastrój, stylizacja, zapach

Stylizacja to prosty i wyraźny sposób, by podkreślić samopoczucie i aktualny nastrój. Nie bez powodu mówi się, że ubiór jest zwierciadłem duszy – człowiek pogrążony w smutku czy żałobie, zazwyczaj wybiera ciemne odcienie, natomiast pełen energii optymista lubuje się w barwach jasnych, pastelowych, radosnych.

Dlaczego tak się dzieje?

Psychologowie i filozofowie od lat poszukują odpowiedzi, niestety, jak dotąd bezskutecznie. Dobór stylizacji zależy także od sytuacji, w której będzie wykorzystywany – inny ubiór należy założyć na firmową kolację, świąteczny obiad w gronie rodziny, wycieczkę za miasto czy spotkanie z przyjaciółmi. W przypadku ważnych uroczystości obowiązuje strój szykowny i elegancki, w sytuacjach nieoficjalnych można natomiast pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i niczym nieskrępowany luz.

Fakt ten dotyczy także perfum, stanowiących nieodłączny element stylizacji. Warto pamiętać, że efektowny i dobrze dobrany zapach efektownie podkreśla indywidualizm danej osoby. Dobrze jest więc dołożyć starań, by linia zapachowa współgrała z konkretną sytuacją. Stosowanie tych samych perfum przez dłuższy czas może spowodować efekty odwrotne do pożądanych, budując estetyczną monotonię i nijakość.

Nie oznacza to jednak, że koniecznie należy używać perfum o zgoła odmiennym zapachu, niekoniecznie zgodnych z gustem użytkownika – dobrym rozwiązaniem okazuje się w tym przypadku korzystanie z rodziny zapachowej, w której poszczególne propozycje nieznacznie różnią się od siebie.

Perfumy a osobowość

W perfumeriach znaleźć można szeroki wachlarz perfum, różniących się przede wszystkim nutą zapachową i intensywnością. Wybór konkretnej propozycji to przede wszystkim kwestia indywidualnego gustu, nietrudno jednak zauważyć, że kobiety z duszą romantyczki zazwyczaj sięgają po perfumy kwiatowe, a przepełnione optymizmem ekstrawertyczki preferują nutę kwiatowo-owocową.

Delikatną naturę podkreślają natomiast zapachy kwiatowo-pudrowe. Zapachem, który efektownie podkreśla atuty delikatnej kobiecości, są perfumy Lancome la Vie Est Belle, tworzące woalkę subtelności i wyjątkowości.

Wyraziste i mocne zapachy najczęściej wybierają kobiety odważne i pewne siebie, które wiedzą, czego oczekują od życia. Nierzadko są nuty wyraziste, wręcz ciężkie i drapieżne, podkreślające silny charakter użytkowniczki.

Na co dzień i na szczególną okazję

Większość kobiet starannie dobiera linię zapachową do konkretnej sytuacji. Idealną propozycją na co dzień są rześkie, klasyczne, niezbyt krzykliwe zapachy, które sprawią, że kobieta poczuje się atrakcyjnie, świeżo i rześko w każdej sytuacji. Niebanalną i wyjątkową propozycją są perfumy Good Girl (można je znaleźć na https://neness.pl/carolina-herrera-good-girl) – subtelne, zmysłowe i wyjątkowo kobiece. Niepodważalną zaletą tego produktu jest trwałość oraz efektowne opakowanie, które z całą pewnością stanie się oryginalną ozdobą każdej toaletki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakiego pierścionka zaręczynowego ucieszy się każda kobieta?
Z jakiego pierścionka zaręczynowego ucieszy się każda kobieta?
Zaręczyny to nie tylko wspaniała chwila dla każdej pary, ale też sporo przygotowań i stresu, jaki towarzyszy zadaniu tego jedynego, […]
Licencja na taksówkę – co potrzeba?
Licencja na taksówkę – co potrzeba?
Wożenie ludzi taksówką jest świetnym pomysłem na prowadzenie własnego biznesu. Do tego, aby to było możliwe konieczne jest posiadanie stosownej […]
Śniadanie do łóżka – co przygotować?
Śniadanie do łóżka – co przygotować?
Wiele osób marzy i tym, aby otrzymać śniadanie do łóżka. Może stać się to możliwe, wystarczy odpowiednio się przygotować. Niezbędną […]
Ostatnie wpisy
Polecamy