Rozwód – jak załatwić sprawy majątkowe?

Rozwód to bolesne doświadczenie dla wszystkich zainteresowanych. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy trzeba podzielić aktywa i majątek – co może obejmować domy, samochody, inwestycje i inne aktywa.

Jeśli przechodzisz przez rozwód, ważne jest, abyś rozumiał jak postępować w sprawach majątkowych, abyś nie skończył z czymś mniejszym niż to, na co zasługujesz. W tym celu warto zatrudnić adwokata, który poprowadzi twój rozwód Warszawa na szczęście posiada wielu doświadczonych adwokatów na swoim terenie.

Zamrożenie konta małżonka

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest upewnienie się, że twój małżonek nie może sprzedać lub ukryć żadnych aktywów przed sfinalizowaniem rozwodu. Możesz to zrobić poprzez zamrożenie kont, na których te aktywa są przechowywane. Uniemożliwi to Twojemu małżonkowi wydawanie lub przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy do czasu sfinalizowania rozwodu.

Jeśli twój małżonek nie będzie współpracował z tą prośbą, rozważ uzyskanie od sądu nakazu zamrożenia wszystkich jego aktywów na czas trwania postępowania rozwodowego. Zapewni to, że nie wydadzą niczego, dopóki sąd nie podejmie decyzji w tej sprawie.

Podział majątku

Po rozwiązaniu tego problemu, należy spojrzeć na podział majątku sprawiedliwie między obie strony. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać łatwym zadaniem, istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, kto co dostanie w umowie rozwodowej. Ponadto, jeśli jesteś małżonkiem wnoszącym o rozwód i masz dzieci ze swoim małżonkiem, możesz być uprawniony do dodatkowych aktywów w ramach umowy o alimentach. Może to obejmować wszystko, od płatności alimentów do kosztów opieki zdrowotnej dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 10 =