Jak można urozmaicić codzienne ćwiczenia na siłowni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc cieszyć się jak najlepszą formą, należy zadbać o różnorodność treningu. To, czego nie lubią mięśnie, to bowiem monotonia. Organizm szybko przyzwyczaja się do ćwiczeń i jeśli codziennie, wyglądają one podobnie, w pewnym momencie przestaną przynosić efekty. Całe szczęście, można temu zaradzić przez pewne urozmaicenia. Jakie dokładnie?

Obciążenie – systematyczny progres

Mięśnie potrzebują pobudzenia do ciągłego rozwoju. Najprostszym na to sposobem jest zaś systematyczne zwiększanie obciążenia. Kiedy więc podnoszenie sztangi nie sprawia już problemu, jest to dość oczywisty sygnał, że wybrany ciężar jest zbyt lekki. Podobnie z hantlami oraz kettlebells – w trakcie ich unoszenia mięśnie powinny stawiać opór. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również taśmy oporowe – tutaj należy rozpocząć treningi od tej z najmniejszym oporem, a po ok. miesiącu zmienić ją na kolejną, która będzie wymagała od mięśni użycia większej ilości siły.

Akcesoria, które będą przydatne

Trening powinien być ciągłym wyzwaniem również z tego powodu, że łatwo można popaść w zniechęcenie. Spadek motywacji odbuduje się w szybkim tempie przez zastosowanie odpowiednich akcesoriów, które na nowo zachęcą do pójścia na siłownię. Znakomicie sprawdzają się tu taśmy trx, np. takie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/akcesoria-treningowe/tasmy-trx/. Dzięki nim można przeprowadzić trening całego ciała, wzmocnić kondycję, rozbudować masę mięśniową oraz spalić całe mnóstwo kalorii. Taki trening szybko się też nie znudzi – z taśmami można wykonać bowiem bardzo wiele, różnych ćwiczeń. Ich efekty będą zaskakująco szybkie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co można pomalować farbami olejnymi?
Co można pomalować farbami olejnymi?
Farby olejne cechuje duża odporność na pękanie i łuszczenie się. Dzięki temu, że w ich składzie nie ma żywicy, świetnie […]
Jakiego typu alkohol warto nabyć, z myślą o weselu?
Jakiego typu alkohol warto nabyć, z myślą o weselu?
Ślub to czas świętowania i wznoszenia toastów za nową parę. Jednak jest to również czas, w którym możesz mieć do […]
Co obejmuje obsługa prawna firm?
Co obejmuje obsługa prawna firm?
Każda osoba prowadząca firmę musi poruszać się w obrębie obowiązującego prawa. Z tego względu doskonałym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy