Jak leczyć choroby przewodu pokarmowego u zwierząt?

Choroby układu pokarmowego spotykają z równą częstotliwością nas samych, co i nasze zwierzęta. Alergie na produkty spożywcze, nietolerancje pokarmowe, choroby nerek, wątroby czy trzustki. Z tym wszystkim zmagać się mogą także nasi pupile. Jak pomóc zwierzętom, które dotknęła choroba? I jak sprawić, aby jak najszybciej wróciły do pełnej sprawności fizycznej?

Diety weterynaryjne w leczeniu zwierząt

Odpowiednia i zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia i witalności. Wspomaga też leczenie wielu chorób. Każdy opiekun czworonoga wie, jak trudno jest dobrze zbilansować zwierzęce posiłki. Karmy dla psów z chorobami przewodu pokarmowego to specjalistyczne produkty, których skład został stworzony z myślą o tym, by wspierać organizm zwierzęcia w walce z chorobą. Opracowane przez lekarzy weterynarii i zwierzęcych dietetyków, dostarczają psom nie tylko podstawowych substancji odżywczych. Dobrze wyselekcjonowane produkty są w nich bowiem wzbogacone o substancje wspomagające proces zdrowienia.

Karmy dla psów w trakcie leczenia lub rekonwalescencji po przebytej chorobie albo zabiegu są lekkostrawne i nie obciążają układu pokarmowego. Wspomagają pracę jelit i odbudowują prawidłową florę bakteryjną odpowiedzialną za zdrowy układ odpornościowy. Zapobiegają wyniszczającym organizm biegunkom oraz wykazują działanie przeciwzapalne i osłonowe na śluzówkę żołądka, oraz jelit. Dobrze przyswajalne białko dostarcza psu niezbędnej energii, a ograniczona ilość tłuszczu nie powoduje przybierania na wadze w czasie zmniejszonej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 15 =