Jak zapisać dziecko do przedszkola specjalnego?

Pójście do przedszkola to ważny etap w życiu każdego dziecka. Może się zdarzyć, że ze względu na trudności w nauce młody człowiek potrzebuje kształcenia specjalnego. Poniżej kilka słów na ten temat.

Dla jakich dzieci?

Niektóre z sytuacji, w których wymagane jest przedszkole specjalne, związane są z problemami z poruszaniem się dziecka, uniemożliwiającą codzienne funkcjonowanie ciężką chorobą, kiedy dziecko musi być leczone w szpitalu lub pozostawać w domu, upośledzeniem intelektualnym, wadami wzroku i słuchu, którym nie wystarczy zwyczajna korekta, czy też zaburzeniami interakcji społecznych, takimi jak autyzm. Dziecko nie jest wtedy w stanie odnaleźć się w grupie rówieśników. Przedszkole Szczecin nabór prowadzi na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Orzeczenia tego typu wydawane są przez zespoły orzekające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Wniosek o orzeczenie można złożyć w formie papierowej bezpośrednio w poradni lub drogą elektroniczną. Warto dołączyć do wniosku opinię o wcześniejszym funkcjonowaniu dziecka w przedszkolu, jeśli mamy możliwość jej uzyskania i dziecko chodziło wcześniej do takiej placówki. Na dokument czeka się do 30 dni. W przypadkach bardziej problematycznych maksymalnie 60 dni.

Z tak uzyskanym dokumentem mamy pewność, że przedszkola pokroju https://specjalneprzedszkole.pl/, gdzie chcielibyśmy posłać dziecko, zapewnią mu odpowiednią jakość kształcenia, dostosowaną do jego możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 6 =