Wybór drzwi do domu – na co zwracać uwagę?

Wybór drzwi do domu – na co zwracać uwagę?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budując nowy dom, lub remontując stary budynek, warto zastanowić się nad sprawą drzwi. Może się wydawać, że teoretycznie nie ma tu specjalnie nad tym rozważać, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Postaramy się wykazać, jak wybór konkretnego rodzaju drzwi wewnętrznych może wpłynąć na wystrój wnętrz, a także jak może pomóc oszczędzić nam sporo miejsca w pomieszczeniach.

Dostępne rodzaje drzwi

Jak wyglądają typowe drzwi, to zapewne wszyscy wiemy. Są duże, ciężkie i mają zawiasy. Jednak jest to dość błędne wyobrażenie, bo mamy dzisiaj na rynku dostępne również drzwi przesuwne. Nie posiadają one zawiasów, są podwieszane do specjalnej szyny, montowanej w górnej części futryny.

Montaż drzwi przesuwnych jest bardzo łatwy i spokojnie możemy zrobić to samodzielnie. Wbrew pozorom o wiele trudniej założyć tradycyjne drzwi zawiasowe, ponieważ te są zazwyczaj bardzo duże i ciężkie. Jeśli chodzi o wygląd, to w sklepach znajdziemy mnóstwo przesuwnych drzwi o różnych kolorach, stylach, rozmiarach i tak dalej.

Oszczędność miejsca

Wybór konkretnego rodzaju drzwi ma też znaczenie pod kątem wykorzystania miejsca. W dużych pomieszczeniach i budynkach drzwi tradycyjne, czyli zawiasowe, będą działały dość dobrze. Natomiast jeżeli budynek jest bardzo mały, lub jest to mieszkanie, to lepiej jest wybrać drzwi przesuwne stalowe.

Ich wielką zaletą jest to, że po otwarciu nie spoczywają w rogu pomieszczenia, zabierając dobry metr kwadratowy powierzchni, jeśli nie więcej. Wersja przesuwna po otwarciu jedynie przemieszcza się w bok, lub też zwija w harmonijkę (zależnie od rodzaju wybranych drzwi), przez co nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. W rogu pomieszczenia możemy wtedy postawić na przykład szafę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest potrzebne aby naładować akumulator samochodowy?
Co jest potrzebne aby naładować akumulator samochodowy?
Rzadko akumulator samochodowy jest w pełni naładowany. W takim przypadku traci swoją moc i wydajność. Sprawny akumulator pozwala pokonywać nawet […]
Które ubrania wybrać do aktywności fizycznej?
Które ubrania wybrać do aktywności fizycznej?
Jeśli szukasz konkretnego stroju do ćwiczeń, będziesz chciała coś, co jest z oddychającego materiału, coś, co jest lekkie i wygodne. […]
Instalacje sanitarne – co należy uwzględnić przed założeniem?
Instalacje sanitarne – co należy uwzględnić przed założeniem?
Funkcjonalność danego budynku zależy od licznych czynników. Jednym z nich jest odpowiednie rozplanowanie montowanych w nim instalacji. Dlatego coraz częściej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy