Wybór drzwi do domu – na co zwracać uwagę?

Wybór drzwi do domu – na co zwracać uwagę?
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budując nowy dom, lub remontując stary budynek, warto zastanowić się nad sprawą drzwi. Może się wydawać, że teoretycznie nie ma tu specjalnie nad tym rozważać, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Postaramy się wykazać, jak wybór konkretnego rodzaju drzwi wewnętrznych może wpłynąć na wystrój wnętrz, a także jak może pomóc oszczędzić nam sporo miejsca w pomieszczeniach.

Dostępne rodzaje drzwi

Jak wyglądają typowe drzwi, to zapewne wszyscy wiemy. Są duże, ciężkie i mają zawiasy. Jednak jest to dość błędne wyobrażenie, bo mamy dzisiaj na rynku dostępne również drzwi przesuwne. Nie posiadają one zawiasów, są podwieszane do specjalnej szyny, montowanej w górnej części futryny.

Montaż drzwi przesuwnych jest bardzo łatwy i spokojnie możemy zrobić to samodzielnie. Wbrew pozorom o wiele trudniej założyć tradycyjne drzwi zawiasowe, ponieważ te są zazwyczaj bardzo duże i ciężkie. Jeśli chodzi o wygląd, to w sklepach znajdziemy mnóstwo przesuwnych drzwi o różnych kolorach, stylach, rozmiarach i tak dalej.

Oszczędność miejsca

Wybór konkretnego rodzaju drzwi ma też znaczenie pod kątem wykorzystania miejsca. W dużych pomieszczeniach i budynkach drzwi tradycyjne, czyli zawiasowe, będą działały dość dobrze. Natomiast jeżeli budynek jest bardzo mały, lub jest to mieszkanie, to lepiej jest wybrać drzwi przesuwne stalowe.

Ich wielką zaletą jest to, że po otwarciu nie spoczywają w rogu pomieszczenia, zabierając dobry metr kwadratowy powierzchni, jeśli nie więcej. Wersja przesuwna po otwarciu jedynie przemieszcza się w bok, lub też zwija w harmonijkę (zależnie od rodzaju wybranych drzwi), przez co nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. W rogu pomieszczenia możemy wtedy postawić na przykład szafę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części przydatne do montażu szaf i półek
Części przydatne do montażu szaf i półek
Każdy z nas, kto chociaż raz musiał zamontować na ścianie szafkę lub półkę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że […]
Efektywne ogrzewanie
Efektywne ogrzewanie
W większości domów jednorodzinnych do ogrzewania pomieszczeń wykorzystuje się paliwa stałe, które wymagają zakupu specjalnych pieców lub innych urządzeń. Nie […]
Terapia manualna – co warto o niej wiedzieć?
Terapia manualna – co warto o niej wiedzieć?
Terapia manualna jest rodzajem leczenia, które wykorzystuje techniki do manipulowania tkanką miękką i stawami. Techniki te mogą być stosowane w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy