W jakich sytuacjach warto się zdecydować na kupno małej wanny do łazienki?

Podczas aranżacji lub remontu łazienki, jedną z najważniejszych spraw jest podjęcie decyzji o rodzaju miejsca do kąpieli. Kabina prysznicowa jest zazwyczaj preferowana przez osoby, które chcą zaoszczędzić miejsce. Co z wannami? Okazuje się, że one również mogą zmieścić się w łazience o niewielkiej powierzchni. Kiedy jeszcze mała wanna będzie dobrym wyborem?

Radość dla małych i dużych

Relaksująca kąpiel w ciepłej wodzie z dużą ilością aromatycznej piany – brzmi zachęcająco? Jest to jeden z powodów, dla których warto posiadać w swoim domu właśnie wannę. Służy ona bowiem nie tylko do codziennej higieny, ale również relaksujących sesji. Z wanny uwielbiają korzystać także najmłodsi, dla których mycie się jest dzięki niej świetną zabawą. Mała wanna (np. o wymiarach 120×70 cm lub 100×70 cm) zmieści się zaś w niemal każdej łazience. Posiadanie takiej wanny jest też bardziej ekonomiczne i ekologiczne – do jej napełnienia potrzeba znacznie mniejszej ilości wody, co minimalizuje jej zużycie. Z pożytkiem dla środowiska oraz portfela.

Udogodnienia dla seniorów

Z małymi wannami można się często spotkać w domach opieki lub w miejscach, gdzie przebywają osoby starsze. Ma to swój powód: są one bardzo wygodne. Myśląc o komforcie bliskiego seniora, warto zwrócić szczególną uwagę na małe wanny z różnymi udogodnieniami, jak choćby siedziska. To znakomite rozwiązanie dla osób, które potrzebują maksymalnej stabilności oraz oparcia w trakcie kąpieli. Mycie w wannie z siedziskiem jest bezpieczne oraz wygodne. Niewielkie rozmiary sprawiają także mniejszy kłopot podczas sprzątania, co również należy dopisać do listy zalet wanny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + osiem =