Co jest potrzebne do zatrudnienia niani?

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim niesie za sobą konieczność pozostawienia dziecka pod opieką innej osoby. To bardzo ważna decyzja w procesie wychowawczym. Jest kilka możliwości, które warto rozważyć i wybrać najlepszą opcję. 

Formy opieki nad dzieckiem do lat trzech

Żłobek, opieka babci, a może zatrudnienie niani? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale jeżeli planujesz powrót do pracy, musisz zapewnić opiekę swojemu maluchowi. W żłobku dziecko będzie miało nadany rytm dnia, zabawy dostosowane do wieku, rytmikę i kontakt z rówieśnikami. Nikt nie da tyle miłości i rozpieszczania co Babcia, a może Niania? Wykwalifikowana pomoc domowa, może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Zatrudniając osobę bezrobotną, możesz nawiązać stosunek pracy umową uaktywniającą dla niani. To rozwiązanie, w którym obowiązek opłacania składek przejmuje skarb Państwa. Aby tego dokonać, musisz zgłosić się do najbliższego urzędu pracy i tam zamieścić ogłoszenie, w którym określisz swoje wymagania, pożądane wykształcenie i kwalifikacje osoby, której poszukujesz.

Przy rekrutacji spotkaj się z kilkoma osobami, aby mieć porównanie. Ważnym aspektem jest to, jak zareaguje twoje dziecko na nową ciocię. Daj się im pobawić i sprawdź, czy nawiąże z nią relację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 12 =