Wygodne buty na obcasie – czy to możliwe ?

Często widując kobiety przechodzące gdzieś ulicą na wysokich obcasach, zastanawiamy się, czy to jest w ogóle możliwe, żeby w tego rodzaju obuwiu było im wygodnie? Czy są jakieś triki na to, żeby w pełni komfortowo wytrzymać na szpilkach te 8 godzin w pracy i to nie tylko siedząc za biurkiem? Jakie buty wybierać, żeby wyglądać nie tylko elegancko i z klasą, ale też na pewne każdego kroku kobiety sukcesu? O tym wszystkim przeczytacie w tym artykule.

Koniec z cierpieniem i niewygodnymi butami

Utarło się przekonanie, że kobieta wybierająca obcasy na co dzień z pewnością ma wiecznie obolałe stopy, jest jej niewygodnie, a chodząc czuje się całkowicie niestabilnie. Czy rzeczywiście tak jest? Podstawą przede wszystkim jest rodzaj obcasa na jaki się decydujemy i jego odpowiednie wyprofilowanie. Przykładowo dzięki butom na słupku niezależnie od ich wysokości, zawsze będzie bardziej stabilnie niż na szpilce. Wybierając buty warto sprawdzać jak ułożony jest obcas jeszcze zanim zaczniemy buty przymierzać, ponieważ nie może on chować się pod podeszwę, powinien być jej wykończeniem. Im bardziej wewnątrz buta wsunięty jest obcas, tym mniej stabilny będzie.

Zanim dokonamy zakupu warto trochę pochodzić w takich butach. Najlepiej po różnych powierzchniach jakie są w salonie na przykład raz po wykładzinie a raz po płytkach. Jeżeli wiemy, że będzie to nasze obuwie do pracy warto zainwestować w optymalną wysokość obcasa, zazwyczaj jest to około 8 centymetrów. Dodatkową rzeczą, która polepszy komfort noszenia butów na szpilkach czy słupkach są wkładki żelowe, które możemy przykleić w miejsca na podeszwie, na które najbardziej uciskamy chodząc.

Podsumowując, jakość codziennego użytkowania butów na obcasie w dużej mierze zależy od dobrego wyboru obuwia już na samym początku. Jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie na szpilkach warto zacząć od słupków, które są stabilniejsze i zdecydowanie bardziej wygodne, a przy okazji tak samo jak szpilki wydłużają nam sylwetkę i optycznie wyszczuplają nogi, zwłaszcza łydki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 5 =