Jak zapewnić kotu odpowiedni komfort w domu?

Czy koty potrzebują oddzielnego legowiska? Mimo że wydawałoby się to dziwne, to owszem. Zwierzęta te znane są z tego, że zasypiają dosłownie wszędzie. Nie ma dla nich znaczenia, czy to najwyższa półka w salonie, czy ulubiona poduszka ich właściciela. Jednak nic nie zastąpi im, ani jakiemukolwiek innemu zwierzakowi, własnego kąta.

Odnosząc się do wspomnianej przed chwilą przypadłości domowych pupili, można uznać, że nie potrzebują one specjalnie wydzielonego obiektu do odpoczynku. Jednak tak samo można powiedzieć o człowieku – on też nie wymaga wiele i może położyć się dosłownie wszędzie, w ramach granic rozsądku oczywiście. Mimo to każdy nocą zwykle kładzie się w jednym łóżku. Tak samo koty potrzebują własnego kąta, to zapewni im poczucie bezpieczeństwa i dużą wygodę na ulubionym posłaniu. Dodatkowo zwierzęta te znakują zapachami swoje terytorium, dlatego zakup kilku legowisk może być dobrym rozwiązaniem przy posiadaniu większej ilości futrzaków.

Jak wybrać dobre legowisko?

Przykładowy wybór legowisk można znaleźć na takich witrynach jak https://verticat.pl/kategoria-produktu/legowiska/. Przed zakupem należy dobrze poznać swoje zwierzę i ocenić, gdzie najczęściej odpoczywa. Czy lubi się wspinać, wygrzewać na Słońcu, czy może chować w cieniu? Przyszłe posłanie można dostosować do upodobań pupila. Nie ma sensu kupować wielkiej i miękkiej poduszki, gdy kot codziennie zasypia na ciepłym i twardym parapecie okna. Podobnie z kryjówkami, bo można mu kupić mały domek, jeśli ceni sobie czas spędzony w ciszy i mroku. Przede wszystkim wybór powinien być podyktowany wygodą zwierzęcia, co pozwoli mu zregenerować siły przed polowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + piętnaście =