Z czego najczęściej są robione ubrania do użytku codziennego?

Każdy z nas posiada mnóstwo różnych ubrań. Według badań wydajemy około 10% swoich dochodów na zakup odzieży w ciągu miesiąca. W ostatnim czasie jednak wśród wielu osób pojawiła się chęć do bliższego poznania zakupionych produktów. Warto zatem przyjrzeć się najbardziej popularnym materiałom, z których wytwarzane są nasze rzeczy.

Naturalne i syntetyczne

Jeden z podstawowych surowców służących do wytwarzania odzieży to bawełna. Swoją nazwę zawdzięcza ona bawełnicy, czyli roślinie, z której nasion jest pozyskiwana. Materiał ten składa się z włókien o różnej długości, co ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o jego wytrzymałość. Jedna z najbardziej charakterystycznych cech bawełny to higroskopijność, a zatem zdolność do pochłaniania wilgoci z otoczenia. Poza tym ubrania wytworzone z niej będą bardzo odporne na rozciąganie oraz wysokie temperatury.

Innym surowcem używanym w procesie produkcji przez różnych producentów jak np. https://www.mar-pol.net.pl/, są włókna wiskozowe. Ten rodzaj materiału otrzymywany jest z celulozy, poddanej odpowiednim procesom chemicznym. Z nich wytwarzane mogą być, zarówno tkaniny, jak i dzianiny, które będą cechować się dobrą przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu odzież zapewnia wysoki komfort użytkowania i pozwala na zachowanie zdrowej skóry.

Dobrze zatem wiedzieć, z czego zrobione są nasze stroje, których używamy na co dzień. Rodzaj wykorzystanego materiału będzie bowiem determinował właściwości ubrań. W ten sposób mamy szansę kupować rzeczy nie tylko wyglądające ładnie, ale przede wszystkim zapewniające nam pełną wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 15 =