Z czego najczęściej są robione ubrania do użytku codziennego?

Każdy z nas posiada mnóstwo różnych ubrań. Według badań wydajemy około 10% swoich dochodów na zakup odzieży w ciągu miesiąca. W ostatnim czasie jednak wśród wielu osób pojawiła się chęć do bliższego poznania zakupionych produktów. Warto zatem przyjrzeć się najbardziej popularnym materiałom, z których wytwarzane są nasze rzeczy.

Naturalne i syntetyczne

Jeden z podstawowych surowców służących do wytwarzania odzieży to bawełna. Swoją nazwę zawdzięcza ona bawełnicy, czyli roślinie, z której nasion jest pozyskiwana. Materiał ten składa się z włókien o różnej długości, co ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o jego wytrzymałość. Jedna z najbardziej charakterystycznych cech bawełny to higroskopijność, a zatem zdolność do pochłaniania wilgoci z otoczenia. Poza tym ubrania wytworzone z niej będą bardzo odporne na rozciąganie oraz wysokie temperatury.

Innym surowcem używanym w procesie produkcji przez różnych producentów jak np. https://www.mar-pol.net.pl/, są włókna wiskozowe. Ten rodzaj materiału otrzymywany jest z celulozy, poddanej odpowiednim procesom chemicznym. Z nich wytwarzane mogą być, zarówno tkaniny, jak i dzianiny, które będą cechować się dobrą przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu odzież zapewnia wysoki komfort użytkowania i pozwala na zachowanie zdrowej skóry.

Dobrze zatem wiedzieć, z czego zrobione są nasze stroje, których używamy na co dzień. Rodzaj wykorzystanego materiału będzie bowiem determinował właściwości ubrań. W ten sposób mamy szansę kupować rzeczy nie tylko wyglądające ładnie, ale przede wszystkim zapewniające nam pełną wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 8 =