Czy prywatna opieka zdrowotna jest droga?

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Chyba każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Jak jednak powszechnie wiadomo, z dostępem do specjalistów z różnych branży medycznych bywa w Polsce bardzo, ale to bardzo różnie. Wśród Polaków panuje nieoficjalne przekonanie, że lepszych lekarzy z wielu dziedzin medycyny spotkać można w prywatnych gabinetach. Warto przeanalizować cennik takich usług w typowym, dużym, polskim mieście, na przykład w Krakowie.

Prywatna wizyta u psychiatry

Patrząc na specjalistów z psychiatrii, w dużych miastach w Polsce ceny mają się w zasadzie podobnie. Jeżeli chodzi zatem o konkretną stawkę, za jaką przyjmuje psychiatra prywatnie Kraków, ogólnie rzecz ujmując, nie różni się od na przykład Warszawy. Za prywatną konsultację psychiatryczną płaci się mniej więcej dwieście złotych. Cena ta może wydawać się wysoka, jednak warto zwrócić uwagę na to, że zdrowie jest najważniejsze – również psychiczne.

Prywatne wizyta u dermatologa

Idąc dalej, przyjrzyjmy się wizytom w prywatnych gabinetach dermatologicznych. Jeśli chodzi o specjalistów, takich jak dermatolog Kraków cennik tych usług również dopasowuje do innych miast w Polsce. Za wizytę u dermatologa poza funduszem zdrowia przyjdzie nam w tym momencie zapłacić około stu pięćdziesięciu złotych. Cena ta jest też stosunkowo podobna do cen innych specjalistów, np. ginekologa, endokrynologa itd. Dbałość o zdrowie jest faktycznie kosztowna, jednak o co powinniśmy dbać bardziej, jeżeli właśnie nie o zdrowie i długie, godne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 17 =