Co zabrać na wakacje nad morzem

Morza szum, ptaków śpiew, delikatny piasek – kto z nas nie chciałby się teraz znaleźć w takich okolicznościach przyrody? Wakacje nad morzem są najlepszym sposobem na relaks i odpoczynek od całorocznych trudów szkoły czy pracy. Co powinniśmy na nie spakować?

Chodźmy popływać

Najważniejszym atrybutem każdego nadmorskiego wczasowicza są kąpielówki. Będziemy w nie odziani za każdym razem, gdy wybierzemy się na plażę. Powinniśmy wybrać wygodny model, który dobrze spisze się zarówno podczas wylegiwania się na ręczniku, jak i pośród morskich fal. Kąpielówki męskie dostępne są w różnych wzorach oraz modelach. W sklepowych ofertach możemy zatem przebierać do woli. Jednym z najbardziej popularnych ostatnimi czasy modeli są kąpielówki bokserki. Skoro wybraliśmy już tę najważniejszą pozycję naszego bagażu, uzupełnijmy go o inne niezbędne rzeczy, tak aby w pełni cieszyć się wakacjami.

Zadbajmy o odpowiednią ochronę

Pogoda w nadmorskich kurortach bywa zmienna. Najbardziej przez wszystkich pożądane jest oczywiście słońce. Pamiętajmy jednak, że stwarza ono bezpośrednie zagrożenie dla naszej skóry, nawet wtedy, gdy nie czujemy na sobie jego promieni ze względu na silny wiatr. Dla własnego bezpieczeństwa zapakujmy zatem do walizki krem przeciwsłoneczny z filtrem. Dobrze jest także zabrać odpowiedni krem po opalaniu. Jeśli wybieramy się nad polskie morze, nie zapomnijmy o parawanie. Silne podmuchy wiatru uprzykrzyły już niejeden urlop. Do wakacyjnej walizki warto spakować także coś do poczytania lub krzyżówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + czternaście =