Jak mieć piękny, lśniący uśmiech?

Posiadanie pięknego, lśniącego uśmiechu może sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się świetnie.

Aby zachować zdrowe i czyste zęby, zastosuj się do poniższych wskazówek:

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem

Używaj szczoteczki z miękkim włosiem i szczotkuj delikatnie. Najlepiej jest używać okrężnych ruchów, aby oczyścić zewnętrzne powierzchnie zębów. Należy również szczotkować wewnętrzne powierzchnie (wierzchołki, spód i powierzchnie żujące) tylnych zębów, stosując delikatne ruchy szorujące. Szczotkuj język, aby usunąć bakterie powodujące nieświeży oddech.

Nituj zęby codziennie

Codziennie nitkuj zęby między sobą, używając nici lub taśmy dentystycznej. Nitkowanie usuwa płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, do których nie dociera szczotkowanie. Nitkowanie jest ważne nawet wtedy, gdy masz założony aparat ortodontyczny lub inne urządzenia dentystyczne, ponieważ nie usuwają one płytki nazębnej tak jak nitkowanie.

Płucz usta specjalnym płynem

Płucz usta płynem około 30 sekund po szczotkowaniu, aby uzyskać świeży oddech i zapobiec ubytkom spowodowanym przez bakterie żyjące w płytce nazębnej na powierzchni języka i dziąseł (zapalenie dziąseł). Używaj płynu do płukania ust bez alkoholu, ponieważ alkohol może wysuszać jamę ustną, czyniąc ją bardziej podatną na infekcje.

Udaj się na zabieg wybielania zębów

Jeśli chcesz mieć bielsze zęby, istnieje kilka opcji. Dentysta może przeprowadzić profesjonalny zabieg wybielania zębów, który jest bezpieczny i skuteczny dla większości osób. Możesz również użyć zestawów wybielających, które zawierają nadtlenek lub nadtlenek karbamidu, aby wybielić zęby w domu. Jeżeli chcesz skorzystać z takiego zabiegu to warto odwiedzić stronę https://dentysta-stomatolog.konin.pl/wybielanie-zebow. Zabieg wybielania trwa około godziny, a przez około 30 minut po zabiegu konieczne będzie noszenie ochronnego ochraniacza na zęby. Przez kilka dni po zabiegu możesz odczuwać pewną wrażliwość, ale powinna ona zniknąć w ciągu dwóch tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 5 =