Co zrobić, aby broda zawsze wyglądała stylowo

Stylowa broda jest dzisiaj tak samo ważna jak sama fryzura. Znaleźć możemy profesjonalnych fryzjerów, którzy zajmują się wyłącznie jej stylizacją i pielęgnacją. Tak zwani ”barberzy” tworzą perfekcyjne wzory oraz kształty poświadczające o ich zdolnościach i talencie. Jednakże, możemy i własnoręcznie zadbać o nasze brody, dzięki regularnej i codziennej ich pielęgnacji. Posiadając odpowiednie informacje i trochę wiedzy praktycznej, zadbanie o to, aby nasza broda zawsze wyglądała stylowo nie będzie zajmować nam wiele czasu.

Kosmetyki do brody – czy to w ogóle potrzebne?

Tak jak potrzebne są kosmetyki do pielęgnacji włosów, tak i równie ważny jest zakup specyfików pomagających nam w utrzymaniu brody w dobrym stanie. Ona, tak jak i włosy na głowie ulega przetłuszczaniu się, łuszczeniu naskórka znajdującego się pod nią czy zwykłemu brudzeniu. Bez codziennej rutyny utrzymanie jej w idealnym stanie nie byłoby możliwe. Wybierając określone narzędzia do pielęgnacji brody, róbmy to pod kątem jej stylu i długości – bowiem już przy dłuższej brodzie będą nam potrzebne i małe nożyczki do jej przycinania. Z kolei wosk w połączeniu z olejkiem nada odpowiedniego błysku i świeżości włoskom.

Idąc dalej, balsamy do brody stanowią kolejny ”must have” w jej pielęgnacji. Poza zmiękczeniem włosów, efektywnie pomogą na złagodzenie stanów zapalnych mieszków włosowych czy też często wyczuwalne swędzenie. Sam balsam warto dostarczyć do samej skóry brody, wtedy jego korzyści będą mocniejsze i trwalsze. Dodatkowym pozytywem tego produktu jest to, iż nie tylko działa jako nawilżacz, ale i stylizuje całą brodę dużo szybciej niż klasyczne olejki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 2 =