Przydatne akcesoria, które mogą pomóc osobom niewidomym stać się bardziej samodzielnymi.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome są często postrzegane jako zależne od innych, niezdolne do zrobienia czegokolwiek samodzielnie. Jednak dzięki odpowiednim akcesoriom i szkoleniom, osoby niewidome mogą stać się bardziej niezależne. Oto kilka najbardziej przydatnych akcesoriów, które mogą pomóc osobom niewidomym stać się bardziej niezależnymi:

Zegarki brajlowskie

Zegarek brajlowski to urządzenie, które potrafi wskazać czas używając brajla zamiast cyfr. Użytkownik może wyczuć czas dotykając tarczy zegarka i odczytując kropki, które wskazują godziny i minuty. Są one bardzo przydatne dla osób niewidomych, które chcą wiedzieć, która jest godzina, bez konieczności pytania kogoś innego lub patrzenia na telefon komórkowy lub zegarek z cyframi.

Mówiące zegary

Te urządzenia mają głos podobny do Siri lub Cortany, który powie Ci godzinę, gdy naciśniesz na nich przycisk. Są idealne dla osób niewidomych, które chcą wiedzieć, która jest godzina bez konieczności patrzenia na zegarki lub telefony komórkowe.

Urządzenia lektorskie

Urządzenia te zostały zaprojektowane, aby pomóc osobom, które mają problemy z czytaniem. Czytają one na głos to, co znajduje się na stronie, lub mogą powiększyć tekst tak, że jest on łatwiejszy do zobaczenia i zrozumienia. Urządzenia lektorskie również są dostępne w wielu różnych stylach, więc łatwo jest znaleźć taki, który pasuje do Twoich potrzeb.

Lupy

Urządzenia te pozwalają użytkownikom zobaczyć rzeczy z bliska, co jest szczególnie przydatne podczas czytania drobnego druku na książkach, etykietach i innych przedmiotach wokół nich. Są one dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, więc czy chcesz jeden, który może zmieścić się w kieszeni lub jeden, który może siedzieć na szczycie biurka, jest jeden dostępny dla Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy kolczyki do piercingu różnią się czymś od tradycyjnej biżuterii?
Czy kolczyki do piercingu różnią się czymś od tradycyjnej biżuterii?
Polacy lubią wzorować się na państwach zachodnich, stąd do kraju nad Wisłą przychodzą różne mody. Początkowo były to tylko tatuaże, […]
Dodatki do tabletu – jakie akcesoria przydadzą się na co dzień?
Dodatki do tabletu – jakie akcesoria przydadzą się na co dzień?
Podczas poszukiwania wielofunkcyjnego urządzenia elektronicznego, wiele osób decyduje się na zakup tabletu. Tego typu sprzęt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających […]
Aranżacja łazienki – dlaczego warto postawić na prysznic?
Aranżacja łazienki – dlaczego warto postawić na prysznic?
Przy aranżowaniu łazienki trzeba zdecydować się albo na prysznic, albo na wannę. Ta druga zajmuje zazwyczaj dużo miejsca i wielu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy