Jak wyprowadzać szczeniaka na spacer?

Posiadanie psa to nie tylko niekończąca się dawka wierności, miłości i oddania, ale również pewne obowiązki. Jednym z nich jest regularne wyprowadzanie psa na spacer, istotne zwłaszcza, gdy nowym członkiem rodziny staje się szczeniak. W jaki sposób powinniśmy wyprowadzać młodego psa na spacer, by było to bezpieczne i wygodne dla obu stron a jednocześnie by wyrobić w zwierzęciu właściwe nawyki?

Spacery ze szczeniakiem

Każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia ze szczenięciem wie, że jest to na początku mały wulkan trudnej do okiełznania energii. Ponadto, zwykle gdy staje się nowym mieszkańcem domu, musimy nauczyć go zasad higieny – mówiąc krótko, przyzwyczaić malucha do załatwiania potrzeb fizjologicznych na zewnątrz, podczas spaceru. Najlepiej przyzwyczaić psa do regularnych pór karmienia i spacerów, ułatwi to opanowanie jego potrzeb fizjologicznych. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że początkowo spacery muszą być częste i nie raz zdarzy się, że nie zdążymy w porę.

Czas spaceru powinien dzielić się na ten do załatwiania potrzeb, oraz na węszenie i zabawę. Aby był on komfortowy dla obu stron, warto zakupić odpowiednie dla szczeniaka szelki, w rozmiarze pasującym do malucha i wykonane z bezpiecznych materiałów. Prawdopodobnie pies będzie musiał się do nich przyzwyczaić, jednak są one lepszą alternatywą obroży gdyż umożliwiają panowanie nad nieokiełznanymi odruchami malucha w bezpieczny dla niego sposób. Mogą być regulowane w rozmiarze, dzięki czemu w miarę wzrostu pieska można dalej je użytkować.

Artykuł napisany we współpracy z Littleheroes – sklepem z artykułami dla zwierząt.

Szukasz torby dla psa? Sprawdź ofertę sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + piętnaście =