Jakie ciekawe atrakcje czekają na turystów odbywających wakacje w Ameryce Południowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ameryka Południowa to kontynent, który oferuje coś dla każdego. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy klimatów, od parujących tropików Brazylii po lodowatą tundrę Patagonii.

Ameryka Południowa ma również bogatą historię i kulturę. Kontynent ten był jedną z kolebek ludzkiej cywilizacji i jest tam wiele starożytnych ruin do odkrycia.

Jeśli planujesz wakacje w Ameryce Południowej, oto kilka słynnych atrakcji, które warto rozważyć:

Puszcza Amazońska

Ten ogromny las deszczowy obejmuje prawie połowę Brazylii i części dziewięciu innych krajów, co czyni go jednym z największych lasów tropikalnych na Ziemi. Amazonka zawiera wiele gatunków, które nie występują nigdzie indziej na świecie, w tym jaguary i olbrzymie mrówkojady. Inne zwierzęta to leniwce, tukany i delfiny rzeczne.

Andy

Te pasma górskie rozciągają się w całej Ameryce Południowej od Wenezueli do Chile na wysokościach od poziomu morza do 20 000 stóp (6 100 metrów). Andy są domem dla wielu unikalnych gatunków roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej na świecie.

Wyspy Galapagos

Położone u wybrzeży Ekwadoru na Oceanie Spokojnym, wyspy te słyną z niezwykłej fauny i flory. Wyspy są domem dla żółwi olbrzymich, lwów morskich, pingwinów i innych unikalnych gatunków.

Brazylia

Brazylia to największy kraj w Ameryce Południowej. Jest znana z plaż, lasów deszczowych i bogatej kultury. Rio de Janeiro jest stolicą Brazylii i jednym z jej najbardziej znanych miast dla turystów. Rio ma piękne plaże z oszałamiającym widokiem na górę Corcovado (słynny posąg Chrystusa na szczycie góry Corcovado można zobaczyć z każdego miejsca w Rio). Miasto posiada również zabytki historyczne, takie jak Sugar Loaf Mountain (wygasły wulkan), który w czasach kolonialnych był wykorzystywany jako punkt obserwacyjny dla statków przybywających z Europy lub Afryki. Choćby za sprawą tych atrakcji warto rozważyć wakacje w Brazylii, korzystając z wycieczek organizowanych przez https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/brazylia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią ladę sklepową?
Jak wybrać odpowiednią ladę sklepową?
Obsługa kupującego jest podstawowym czynnikiem sukcesu w sklepach detalicznych. W takich miejscach mamy możliwość do reklamowania towarów i podanie ewentualnych […]
W czym może pomóc biuro rachunkowe?
W czym może pomóc biuro rachunkowe?
Prowadzenie rachunków to bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie w każdej firmie. Nie tylko trzeba znać się na prawie podatkowym, ale […]
Jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie?
Jak nowocześnie urządzić małe mieszkanie?
Zaplanowanie małej powierzchni wymaga nieco pracy, lecz jej efekty są prawdziwym powodem do dumy, a przede wszystkim pozwalają się cieszyć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy