To musisz ubrać, idąc jesienią w góry

Jesień to bardzo piękna, ale i nieprzewidywalna pora roku. W jedne dni może być ciepło i bezchmurnie, w inne natomiast deszcz jest w stanie pokrzyżować wszelkie możliwe plany. Nie zmienia to jednak faktu, że jesień to świetny czas na wyprawy górskie, które stają się w tym okresie jeszcze ciekawsze i pełne wrażeń. Idąc w góry trzeba jednak pamiętać o właściwym wyposażeniu, ze szczególnym uwzględnieniem dobrze skompletowanego ubrania. Co zatem założyć?

Ubranie na jesienną wędrówkę górską – co wziąć?

Z racji na zmienność pogody w jesieni dobrze jest ubierać się na tzw. cebulkę, czyli po prostu warstwowo. Idąc więc w góry w pierwszej kolejności trzeba pamiętać o założeniu odpowiedniej bielizny, najlepiej termoaktywnej. Dzięki niej nie odczujemy zimna, a podczas wyższej temperatury nie będziemy przegrzani. Następnie zakładamy na siebie warstwę termiczną, do której zaliczamy wszelkie swetry, bluzy, a także kurtki polarowe, a więc wszystkie ubrania izolujące nasze ciało. Szczególną uwagę warto zwrócić na polary, gdyż doskonale utrzymują temperaturę oraz odprowadzają wilgoć.

Dobrze sprawdzą się również bluzy z wełny, czy też kamizelki z wypełnieniem puchowym. Na tak zbudowaną warstwę powinna powędrować solidna kurtka o wysokiej jakości i wytrzymałości. Jej zadaniem jest ochrona przed wiatrem oraz deszczem, które w górach mogą pojawiać się nadzwyczaj często, zwłaszcza jesienią. Nie można zapomnieć również o obuwiu, które powinno gwarantować właściwe zabezpieczenie stóp podczas wędrówki, a także optymalny komfort termiczny. Przykładem takiego obuwia mogą być te dostępne na https://sklepsalewa.pl/pol_m_Meskie_Obuwie_Mountain-Trainer-848.html, spełniające najwyższe standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − dwa =