Jak przygotować się do spływu?

Nie trzeba mieć wcale nadzwyczajnych umiejętności, żeby wybrać się na spływ kajakowy lub pontonowy. Nie trzeba mieć także sprzętu, bo firmy udostępniają go na miejscu. Wystarczy stosować się do porad przewodników i mieć przygotowany strój. Jak przygotować się do spływu kajakiem lub pontonem? 

Odpowiedni strój 

Strój jest silnie uzależniony od pogody i wysokości poziomu wody. Spływ kajakowy czy pontonowy prawie zawsze grozi przemoczeniem. W celu jego uniknięcia dobrze skorzystać ze stroju kąpielowego, na który można nałożyć wierzchnią odzież. Wystarczy zwykła koszulka i spodenki. W przypadku słońca dobrze założyć czapkę z daszkiem. Spływy pontonowe Dunajec dbają o bezpieczeństwo turystów, dlatego sprawdzają dokładnie ich strój. Zorganizują także dodatkowy kapok, żeby ktoś przez przypadek nie wpadł do wody.  

Bezpieczeństwo 

Turysta, który przestrzega zasad nie powinien być narażony na niebezpieczeństwo w czasie spływu. Trzeba pamiętać, że na każde dziecko powinien przypadać jeden dorosły. Należy uważać w okolicach zakoli rzek, gdzie nurt wymywa dno. W czasie spływu nie powinno się wychylać z kajaka lub pontonu. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Dobrze mieć przy sobie apteczkę oraz wodoszczelny worek na cenne przedmioty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 9 =