Jak sprawdzić, czy warsztat jest godny zaufania

Oddawanie auta do warsztatu na dowolną naprawę zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Związane jest ono z pracą nie do końca uczciwych mechaników, którzy za główny cel biorą sobie zarobek na kliencie, a niekoniecznie dobre naprawienie usterek w jego samochodzie. Dlatego też postanowiliśmy napisać krótki wpis na temat tego, gdzie można znaleźć dobry warsztat i przede wszystkim jak go szukać.

Sprawdźmy w Internecie

Chyba najbardziej popularny i szybki jednocześnie sposób na ustalenie, które zakłady mechaniki w naszej okolicy są dobre, jest po prostu sprawdzenie opinii o nich w sieci. Bez problemu możemy to zrobić choćby korzystając z najbardziej znanej na świecie wyszukiwarki. Omijajmy warsztaty, które nie mają dobrych opinii, lub mają ich mało. Okazuje się bowiem, że niektóre zakłady nie są wyposażone nawet w prasy warsztatowe i takie naprawy jak wymiany łożysk czy piast kół wykonują inaczej, za pomocą nie do końca fachowych metod i narzędzi. Okazuje się potem, że takie nowe łożysko może nie wytrzymać nawet kilku tysięcy kilometrów i znów będzie trzeba je wymienić.

Spytajmy sąsiadów

Jeżeli nie mamy zaufania do nowoczesnych rozwiązań, możemy skorzystać ze starszej metody. Po prostu popytajmy wśród naszych sąsiadów i znajomych, gdzie w okolicy znajduje się jakiś dobry warsztat. Pytajmy o szczegóły, takie jak na przykład to, czy w danym punkcie nie brakło nigdy przyrządów do wykonania jakiejś usługi. Na przykład może się okazać, że jakiś warsztat poległ na wymianie paska rozrządczego, ponieważ jak się okazało żaden z mechaników nie potrafił stwierdzić, czy ich zakład posiada taki przyrząd jak blokada rozrządu Opla, bądź też auta innej marki. Oczywiście można czekać, aż warsztat zamówi części, ale to przedłuża znacznie czas naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 15 =